Kemerovo - VIDEO: Požár nákupního centra v Rusku zabil 64 lidí, mrtvých je i mnoho dětí | Reflex.cz
nahoru

Tragédie v Rusku: Požár nákupního centra zabil 64 lidí, mez nimi hodně dětí. Centrum navíc znovu hoří

ČTK26. března 2018 • 08:02
1080p720p360p
Drastické záběry: Při požáru obchoďáku na Sibiři lidé skákali z oken
• video: 
Facebook/Youtube

Požár nákupního a zábavního centra ve městě Kemerovo na Sibiři má 64 obětí na lidských životech, z toho bylo nejméně devět dětí. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na místní krizový štáb.

Zprávy dříve hovořily o 48 obětech: "Na místě požáru jsme našli ještě 11 mrtvých, čímž je potvrzena smrt 48 lidí," uvedl mluvčí štábu. Záchranáři podle něj pátrají po ještě 16 pohřešovaných. "Mohou být v sálech kin, které se propadly ze čtvrtého na třetí podlaží," dodal.

Požár obchodního a zábavného centra v Kemerovu na Sibiři propukl ještě v neděli, uhasit se jej podařilo až v pondělí. Záchranáři se následně pustili do rozebírání trosek v pátrání po nezvěstných.

Obrovské požáry na Sibiři zachytila družice ze vzdálenosti 1,6 milionu kilometrů

Milion rublů rodinám

"Požár byl uhašen, začalo úplné rozebírání trosek. Dým nad obchodním centrem prakticky zmizel. Hasiči ještě polévají vodou doutnající konstrukce, aby nepřipustili opětovné rozdmýchání plamenů," uvedl mluvčí štábu.

Při předchozí bilanci úřady uváděly 64 pohřešovaných, včetně 41 dětí. Tento údaj ale podle záchranářů zahrnuje i všechny nalezené, ale dosud neidentifikované oběti.

Mezi oběťmi jsou i děti, včetně jedenáctileté příbuzné gubernátora Kemerovské oblasti Amana Tulejeva. Úřady slíbily zaplatit pohřby, jakož i vyplatit rodinám obětí po milionu rublů (asi 360 000 Kč).

Krkonošská tragédie slaví smutné výročí. V příběhu Hanče a Vrbaty se však na někoho …

Usmrcení z nedbalosti?

V městkých nemocnicích podle agentury Interfax zůstává 12 zraněných, z toho dva jsou v těžkém stavu.

Kvůli požáru byli zatčeni tři lidé, včetně ředitelky centra. Naděžda Suddenoková podle Interfaxu právě čelí otázkám vyšetřovatelů. V médiích se již objevilo, že příčiny požáru se vyšetřují podle paragrafů o usmrcení z nedbalosti, o porušení požárních předpisů s následkem smrti a o poskytování služeb neodpovídajících požadavkům bezpečnosti.

Na místě je ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov a ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová.

10 nejhorších požárů v Evropě za poslední čtvrtstoletí
Zdravě agresivní Donald Trump. Jak se nemilosrdný manažer stal prezidentem USA

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,720
29,940
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější