nahoru

Oděvní firma Lacoste vyrobila trička bez svého ikonického loga. Pomáhá tím ohroženým druhům zvířat

Daniel Baret 2. března 2018 • 15:50
Oděvní firma Lacoste vyrobila trička bez svého ikonického loga. Pomáhá tím ohroženým druhům zvířat
foto: Lacoste

Francouzská oděvní společnost Lacoste vyrobila limitovanou edici triček, ve kterých vyměnila své ikonické logo krokodýla za obrázky 10 ohrožených druhů zvířat. Lacoste na kolekci spolupracovalo s Mezinárodním svazem ochrany přírody (IUCN). Známá firma vyrobí od každého druhu právě tolik triček, kolik jedinců zbývá. A bohužel jsou to čísla mimořádně neveselá.

Partnerství s Mezinárodním svazem ochrany přírody bude trvat tři roky a Lacoste vyrobí celkem 1775 jedinečných triček bez svého slavného loga. Jedno tričko bude stát 183 dolarů a výtěžek poputuje na ochranu ohrožených druhů, které bude výrobek zobrazovat.

Na tričkách proto například uvidíme 67 nosorožců jávských (pouze tolik jich v přírodě zbývá), 40 barmských želv, 231 kalifornských kondorů, 350 sumaterských tygrů, 150 gibonů z druhu, který žije v Číně a v severním Vietnamu, nebo 157 krát papoušků Kakapo sovího.

Kolekce byla poprvé představena na Pařížském týdnu módy a můžete si jí koupit na francouzském webu Lacoste. Oděvní firma se tímto krokem snaží podpořit uchování velmi vzácných druhů některých zvířat v přírodě.

Diskuse ke článku