nahoru

Brusel pošle českým školám až 50 milionů korun na obědy pro chudé děti

ČTK2. března 2018 • 13:10
Školní oběd z fondů EU - ilustrační foto
Školní oběd z fondů EU - ilustrační foto
• foto: 
MČ Praha 1

Na obědy pro děti z chudých rodin půjde v příštím školním roce dalších 50 milionů korun evropských fondů. Bezplatné obědy pro školáky budou navíc dostupné pro více rodin. O vypsání výzvy informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí v tiskové zprávě. Díky projektu v současnosti bezplatně obědvá zhruba šest tisíc dětí v téměř 480 školských zařízeních.

Projekt bezplatných školních obědů pro děti z chudých poměrů odstartoval v Česku před dvěma lety. Nyní je do něj zapojených devět krajů. "Budu ráda, když se do projektu zapojí více než dosavadních devět krajů," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO).

Pomoc je určena dětem ve věku od tří do 15 let, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi. Nově už není nutné splňovat podmínku pobírání těchto dávek alespoň tři po sobě jdoucí měsíce. "Tím pádem na pomoc může dosáhnout více rodin," doplnila ministryně.

Merkelová chce evropské dotace podmínit přijetím uprchlíků. Celé to ale vůbec nedává smysl

Kraje žádají

O dotace na bezplatné školní obědy lze ministerstvo žádat do konce dubna. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Výše pomoci pro jednotlivé kraje závisí na tom, kolik škol se v dané oblasti do projektu rozhodne zapojit. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

Projekt odstartoval v roce 2016, kdy se ve zhruba 80 školách Libereckého a Jihomoravského kraje stravovalo přibližně 520 dětí. Další rok se připojil Kraj Vysočina a hlavní města Praha, o rok později se k nim přidal Královéhradecký, Karlovarský, Zlínský, Moravskoslezský a naposledy Plzeňský kraj. Obědy jsou financovány z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD).

Sklady EU přetékají mlékem. Brusel vykupuje potraviny za stovky milionů eur, aby zvýšil…
Očima libertariána: Logika dotací a strach z toho, že nám je seberou

ČTK


Klíčová slova: oběd, Evropská unie, fondy EU, chudoba, dětiDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,560
22,540
29,910
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější