Amazon poprvé překonal Microsoft: Jeho tržní cena vyšplhala na závratných 702 miliard dolarů | Reflex.cz
nahoru

Amazon poprvé překonal Microsoft: Jeho tržní cena vyšplhala na závratných 702 miliard dolarů

Daniel Baret16. února 2018 • 11:10
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Společnost Amazon má nyní větší hodnotu než Microsoft. Jeho tržní cena ve středu vystoupala na závratných 702 miliard dolarů a poprvé překonala firmu Microsoft, jehož cena byla 692 miliard dolarů.

Před Amazonem jsou nyní pouze Apple a Alphabet Inc. (jeho dceřinou společností je Google). Čtvrtou nejhodnotnější firmou je pak zmíněný Microsoft, který následuje čínská firma Tencent a dalším v pořadí je Facebook. Informovala o tom americká televize CNBC.

Babiš vyzval Uber, aby dodržoval zákony. Nic absurdnějšího trestně stíhaný premiér říct…

Hodnota Amazonu za poslední rok vzrostla až o 73 procent a jeho šéf Jeff Bezos také loni na podzim překonal Billa Gatese a se stal vůbec nejbohatším člověkem na světě. Ale ani hodnota Microsoftu nezahálela - za posledních 12 měsíců vzrostla o 41 procent.

Amazon kontroluje internetový trh a Microsoft trh se softwarem. Nyní se však utkávají tváří v tvář v cloudové infastruktuře a právě tento souboj pravděpodobně rozhodne i o dalším růstu obou firem.

Ekonom Vladimír Pikora: Když bitcoin a spol. spustí fičák na burzách
Studená válka, jak ji neznáte: Sovětský svaz platil za Pepsi torpédoborci a ponorkami

Daniel Baret


Klíčová slova: ekonomika, Amazon, Apple, Microsoft


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,230
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější