Tajné bohatství katolické církve v Austrálii - vlastní nepřiznaný majetek v hodnotě 30 miliard dolarů | Reflex.cz
nahoru

Tajné bohatství katolické církve v Austrálii - vlastní nepřiznaný majetek v hodnotě 30 miliard dolarů

Daniel Baret15. února 2018 • 08:30
Katedrála Sv. Marie v australském Sydney - ilustrační snímek.
Katedrála Sv. Marie v australském Sydney - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Australská katolická církev byla odhalena jako největší soukromý majitel budov v provincii Victoria. Vlastní zde nemovitosti v hodnotě 9 miliard dolarů. V celé zemi je to pak podle investigativních novinářů z Faifax Media majetek v hodnotě až 30 miliard dolarů, který je investovaný v realitách, což katolíků dělá jednu z nejbohatších organizací v Austrálii.

Fairfax Media spustilo vyšetřování na základě podezření, že církev neplatí obětem sexuálního zneužívání férové vyrovnání na základě svého majetku. V provincii Victoria totiž církev přiznala v roce 2014 majetek v realitách v hodnotě 109 milionů dolarů, zatímco jeho skutečná cena zde dosahuje zhruba 9 miliard dolarů. Informoval o tom web news.com.au.

Soud přitom vypočítal průměrné odškodnění obětem sexuálního zneužívání v hodnotě 35 tisíc dolarů na základě pouze přiznaného majetku. To ovšem neodpovídá skutečnosti.

Americký bizár: Učitel řekl, že Austrálie neexistuje, a vyhodil svou studentku

„Čísla potvrzují, co jsme věděli. Je zde zásadní nerovnost mezi bohatstvím katolické církve a jejího odškodnění pro oběti sexuálního zneužívání,“ říká Helen Last, ředitelka nadace In Good Faith Foundation, která pomáhá obětem sexuálního zneužívání.

Obětí katolické církve v provincii Victoria je zhruba 620. Čtyřicet z nich bohužel ukončilo svůj život sebevraždou.

V Austrálii si řekli ano první homosexuálové. Podívejte se na emotivní fotografie
Reportáž z Nové Guineje: Pohřeb jako prasečí korida
Milan Daněk 15. prosince 2017 • 15:09

Reportáž z Nové Guineje: Pohřeb jako prasečí korida

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější