Americký bizár: Učitel řekl, že Austrálie neexistuje, a vyhodil svou studentku | Reflex.cz
nahoru

Americký bizár: Učitel řekl, že Austrálie neexistuje, a vyhodil svou studentku

Tereza Stonišová11. února 2018 • 17:34
Austrálie - ilustrační foto
Austrálie - ilustrační foto
• foto: 
Pixabay

Americká média přinesla před několika dny kuriózní zprávu. Nejmenovaný vysokoškolský vyučující, který vyučuje sociologii na Southern New Hampshire University, vytkl své studentce, že Austrálii vnímá jako zemi, což je chyba – dle jeho interpretace je chudinka Austrálie pouze světadíl.

Ashley Arnoldová si dodělává dálkové studium a v rámci něj měla jako závěrečnou seminární práci tento semestr odevzdat projekt na téma využívání sociálních sítí. Pro svůj projekt si měla vybrat určitou sledovanou oblast – a tak si vybrala Austrálii, přičemž ji zařadila jako zemi – je to součást Commonwealthu, v jejím čele stojí britská královna a tak dále. Jenže studentka narazila – pedagog jí sdělil, že název Austrálie je pouze označení pro světadíl, nikoliv pro nezávislou zemi.

Studentčin projekt proto ohodnotil jako nedostatečný. Profesor v emailové konverzaci se studentkou mimo jiné zmínil, že tato nedostatečnost, tedy chybné označení Austrálie, má za následek znehodnocení jejího sociologického výzkumu.

Až po urgenci studentky a poté, co svého pedagoga odkázala sedmadvacetiletá dívka na oficiální stránky vlády Austrálie, pedagog chybu uznal. Studentka po urgenci a vysvětlení, že Austrálie není jen světadíl, ale také země, dostala známku B plus.

Kingdom Come: Deliverance. Chcete si přečíst recenzi na nejočekávanější českou hru jako první? Čtěte ZDE >>>

Vodní světy: Fantastický svět planet bez kontinentů
Petr Kubala 9. února 2018 • 13:28

Vodní světy: Fantastický svět planet bez kontinentů

Vědci vůbec poprvé pořídili snímky živočichů z hlubin u Antarktidy, výsledek je…
Chyťte to dítě! Fotograf zachytil nečekaný porod ženy, jeho snímky se staly hitem

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější