Lepší léčba psychických nemocí by mohla podle nové studie vydělat miliardy dolarů | Reflex.cz
nahoru

Lepší léčba psychických nemocí by mohla podle nové studie vydělat miliardy dolarů

Daniel Baret12. února 2018 • 15:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Lepší léčba psychických nemocí je podle v sobotu zveřejněné studie organizace Global Happiness Council (GHC) jednou z cest, jak celosvětově zvýšit produktivitu práce i pocity štěstí. Každý dolar utracený za léčbu deprese se vrátí do ekonomiky jako 2,5 dolarů výdělku, a to díky větší výkonnosti v práci, kterou buď nemocný člověk nezvládá, nebo dělá špatně.

„Každý utracený dolar se vrátí, protože psychicky nemocní lidé jsou velmi neproduktivní. Po úspěšné léčbě výkon v práci prudce roste a tato zvýšená produktivita nakonec zaplatí terapii i drahou medikaci,“ píší ve studii odborníci z GHC.

Nejčastějšími psychickými nemocemi jsou podle této zprávy úzkost a deprese. Během života zažije dlouhotrvající depresi nebo stavy úzkosti minimálně čtvrtina populace.

Znepokojivé snímky geniální fotografky, která ve 22 letech spáchala sebevraždu

Za každý dolar utracený za léčbu deprese se do ekonomiky vrátí 2,5 dolarů. Číslo je ještě vyšší u úzkostí, kdy se za každý dolar vrátí dolary tři.

Pokud by byly psychické nemoci lépe léčeny, tak by podle odhadů vzrostl celosvětový hrubý domácí produkt až o 5 procent, což by do globální ekonomiky přineslo další biliony dolarů.

Na život po kariéře se připravit nejde. Teď jsem vlastním pánem, říká bývalý fotbalista…
Lysohlávkami proti depresi? Nový výzkum příchází s překvapivě slibnými výsledky

 

Daniel Baret


Klíčová slova: psychiatrie, nemoc, pacient, zprávy, deprese


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější