Ital z auta střílel do afrických imigrantů. Těžce zranění mohou být mstou za nedávnou smrt mladé dívky | Reflex.cz
nahoru

Ital z auta střílel do afrických imigrantů. Těžce zranění mohou být mstou za nedávnou smrt mladé dívky

ČTK3. února 2018 • 15:00
Střelec v italském městě Macerato vážně zranil několik lidí
Střelec v italském městě Macerato vážně zranil několik lidí
• foto: 
Twitter/TGcom24

Několik zraněných si v sobotu dopoledne vyžádala střelba ve středoitalském městě Macerata. Policisté osobu podezřelou ze střelby zatkli. Zranění jsou podle policie cizinci, jejich počet, závažnost zranění ani národnost ale zatím úřady nesdělily. Podle místních médií jde o africké migranty a útok by mohl mít rasový motiv.

Italská televize RAI uvedla, že podezřelý je Ital bílé pleti původem z Maceraty. Střílelo se na několika místech města z projíždějícího vozu Alfa Romeo, ve kterém seděly dvě osoby, uvedly agentury.

Starosta Maceraty ležící asi 200 kilometrů východně od Říma vyzval obyvatele, aby do odvolání zůstali ve svých domovech. Školáci, kteří mají sobotní vyučování, zůstávají ve školách a zastavena je městská doprava, uvedla agentura AP.

Těžká zranění

Zprávy o počtu zraněných se různí, některá média hovoří o dvou, televize RAI uvádí čtyři zraněné. Podle agentury AFP odvolávající se na místní média by zraněných mělo být šest, z toho čtyři lidé jsou zraněni těžce. Jednou ze zraněných je žena.

Dnešní incident se podle agentury Reuters stal jen několik dní poté, co bylo v Maceratě ve dvou kufrech objeveno tělo osmnáctileté Italky. V souvislosti s její smrtí byl zatčen nigerijský migrant. Auto se podle agentury Reuters pohybovalo právě i v prostoru, kde byly nalezeny rozřezané dívčí ostatky.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější