nahoru

Británie chce uvalit speciální daň na Facebook a Google, málo bojují proti terorismu

Daniel Baret2. ledna 2018 • 12:20
Britský ministr tvrdí, že Facebook a Goole málo bojují proti terorismu - ilustrační snímek.
Britský ministr tvrdí, že Facebook a Goole málo bojují proti terorismu - ilustrační snímek.
• foto: 
Flickr

Pokud Facebook a Google nezačnou poskytovat úřadům ve Velké Británii uživatelská data, čeká je nová speciální daň. Tyto globální technologické společnosti podle Bena Wallaceho, britského ministra pro bezpečnost a ekonomickou kriminalitu, nedostatečně bojují s terorismem na internetu a odmítají poskytovat data, které by mohly zemi pomoci v boji s touto hrozbou.

Ben Wallace v rozhovoru pro noviny Sunday Times řekl, že Facebook a Google sice prodávají data svých uživatelů inzerentům, ale zároveň je neposkytují vládě, která pak musí utrácet vysoké částky za nejrůznější programy, sledování a opatření v životně důležitém boji proti terorismu.

„Pokud nezačnou spolupracovat, budeme muset zavést daň, kterou budou muset platit v případě nesdílení uživatelských dat,“ varoval firmy Wallace.

„Měli bychom přestat předstírat, že ředitelé technologických společností jsou cool týpci v tričkách, kterým nejde o zisk. Ve skutečnosti klidně prodají data o nás firmám nabízejících půjčky, či společnostem se soft pornem, ale tato data neposkytnou naší demokraticky zvolené vládě,“ prohlásil dále britský ministr.

Facebook buduje politické impérium. Za peníze pomáhá diktátorům i tyranům

Podle Simona Milnera, představitele Facebooku pro Velkou Británii, je ale pro firmu bezpečnost uživatelů na prvním místě.

„Pan Wallace nemá pravdu v tom, že je pro nás profit větší priorita než bezpečnost. Investovali jsme miliony liber do lidí a technologií, které pomáhají identifikovat a stahovat závadný teroristický obsah,“ řekl Milner.

YouTube, patřící pod Google, vydal prohlášení v podobném duchu.

Realita je ve skutečně ale jiná, protože radikální obsah se pořád objevuje v masovém měřítku jak na Facebooku, tak na Googlu.

Zeman - Okamura - Babiš: Vzniká fekální koalice?
Jiří X. Doležal 26. prosince 2017 • 17:42

Zeman - Okamura - Babiš: Vzniká fekální koalice?

Hodný kamarád Facebook? Sociální síť pozná, zda plánujete sebevraždu a pokusí se vám ji…

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,560
22,540
29,900
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější