Kim Čong-un opět vyhrožoval Americe, ale chce poslat sportovce na olympiádu do Jižní Koreje | Reflex.cz
nahoru

Kim Čong-un opět vyhrožoval Americe, ale chce poslat sportovce na olympiádu do Jižní Koreje

Daniel Baret2. ledna 2018 • 09:50
Severokorejský vůdce Kim Čong-un 1. ledna při svém novoročním projevu
Severokorejský vůdce Kim Čong-un 1. ledna při svém novoročním projevu
• foto: 
KCNA

Tradiční novoroční projev severokorejského diktátora Kim Čong-una se nesl v tradičním duchu nekonečného blábolení o úspěších KLDR a vyhrožování jadernými zbraněmi, které by jeho země mohla použít proti USA. Současně ale Kim naznačil, že jedna z nejsledovanějších událostí letošního roku, zimní olympiáda v Jižní Koreji, by mohla proběhnout v klidu. Hodlá tam vyslat své sportovce.

„Celé Spojené státy jsou nyní v dosahu našich jaderných zbraní a červené tlačítko na odpálení raket je vždy na mém stole. To je realita, ne výhrůžka,“ řekl Kim Čong-un ve svém novoročním projevu.

„Tento rok se zaměříme na hromadnou produkci nukleárních hlavic a balistických střel určených pro bojové použití. Tyto zbraně budou použity, pouze pokud bude ohrožena naše bezpečnost,“ pokračoval dále Kim.

Severní Korea testovala v minulém roce několikrát balistické střely a v září provedla šestý test nukleárních zbraní. Porušila tak mezinárodní dohody i sankce a vytvořila velké mezinárodní napětí. Někteří odborníci ale pochybují o tom, že by byla skutečně schopna americké území zasáhnout. Je totiž obklopena americkými protiraketovými systémy a její činnost podrobně monitorují i satelity.

4 důvody, proč Kim Čong-un poráží Donalda Trumpa. A co mu může zlomit vaz

V případě únorových olympijských her ale učinil KIm Čong-un nepřátelské Jižní Koreji nabídku, když v projevu řekl: „Pokud jde o zimní olympijské hry, které se budou brzy konat v Jižní Koreji, bude to pro nás dobrou příležitostí k prokázání prestiže našeho národa a vážně přejeme úspěch olympijským hrám. Jsme ochotni vyslat naši delegaci a přijmout další nezbytná opatření pokud jde o tuto záležitost. Orgány Severu a Jihu se mohou brzy setkat. Jelikož jsme krajané, jsme stejné krve jako Jihokorejci, je pro nás přirozené, že se podělíme o jejich přízeň a pomůžeme jim.“

Na olympiádu se skutečně kvalifikoval jeden severokorejský krasobruslařský pár, který by tam mohl startovat. A Mezinárodní olympijský výbor uvažuje i o tom, že by připustil na start severokorejské sportovce například v běhu na lyžích či v rychlobruslení na krátké dráze.

Bez menstruace, zato se znásilněním. Jak doopravdy žijí vojačky z armádních přehlídek v…
To byl nářez! Podívejte se, jak Češi vítali masového vraha, diktátora Kim Ir-sena z KLDR

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější