Natáčení filmu o teroristickém útoku v Paříži bylo na nátlak pozůstalých po obětech zastaveno | Reflex.cz
nahoru

Natáčení filmu o teroristickém útoku v Paříži bylo na nátlak pozůstalých po obětech zastaveno

Daniel Baret31. prosince 2017 • 13:00
Natáčení filmu o teroristickém útoku v Paříži bylo na nátlak pozůstalých po obětech zastaveno
foto: ČTK

Natáčení francouzského televizního film Ce Soir-Là (Té noci), který měl popisovat hrůzy teroristických útoků v Paříži, které se odehrály 13. listopadu 2015 a při nichž zahynulo 137 lidí a 413 jich bylo zraněno, bylo zastaveno. Stalo se tak po velkém nátlaku pozůstalých po obětech, ke kterým se připojila veřejnost.

Fiktivní drama mělo na pozadí teroristických útoků, které ohromily Francii i celý svět, rozebírat vztah francouzské svobodné matky a Afghánce, který předtím působil v teroristické organizaci Tálibán. Ústřední hrdinové se měli inkriminované noci potkat jako dva přeživší po útocích. Ženu měla hrát Sandrine Bonnaireová a Afghánce Simon Abkarian.

Jenže proti filmu koncem listopadu tvrdě vystoupila Claire Peltierová. Ta byla právě 13. listopadu před dvěma lety se svým partnerem Davidem v klubu Bataclan na koncertu americké kapely Eagles of Death Metal, když zde zaútočili teroristé. Partner Peltierové byl jednou z 89 obětí masakru v Bataclanu.

Děsivě vypadající nehoda: Na Maltě narazilo letadlo do letištní budovy
Tereza Stonišová 31. prosince 2017 • 00:21

Děsivě vypadající nehoda: Na Maltě narazilo letadlo do letištní budovy

Peltierová, která měla se svým partnerem dvě děti, sepsala petici, podle které „je všechno ještě příliš bolestivé“ a v níž žádá z úcty k obětem a zraněným, aby bylo natáčení filmu Ce Soir-Là zastaveno. K její petici se zatím přidalo kolem 40 tisíc lidí. Televize France 2, která film natáčela, před několika dny oznámila, že po emotivních reakcích veřejnosti se rozhodla projekt zastavit, a ani nestanovila, zda bude dokončen.

Z deseti džihádistů, kteří útoky před více než dvěma lety v Paříži spáchali, je ve vězení pouze Salah Abdeslam, který odmítá spolupracovat s vyšetřovateli. Další útočníci byli zabiti. Dalších sedm osob je ve vazbě kvůli obvinění, že mají na útocích nějaký podíl. Některé další podezřelé osoby se ale nepodařilo zadržet.

Berlín zavede na Silvestra bezpečné ženské zóny. Kvůli předloňskému znásilňování…
Berlín zavede na Silvestra bezpečné ženské zóny. Kvůli předloňskému znásilňování…

 

 

 

Daniel Baret


Klíčová slova: Francie, útoky, filmy


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější