nahoru

Vánoční koledy mohou být nebezpečné, v Indii kvůli nim zatkli šest zpěváků

Tereza Stonišová 16. prosince 2017 • 11:30
Vánoční koledy mohou být nebezpečné, v Indii kvůli nim zatkli šest zpěváků
foto: Profimedia.cz

Jen málokterá aktivita vypadá tak neškodně jako zpívání vánočních koled. O opaku se přesvědčilo šest koledníků ve státě Madhjapradéš ve střední Indii, kteří byli obviněni ze snahy o násilnou christianizaci. Pravicoví aktivisté jim navíc podle serveru BBC zapálili auto.

Policie zatkla šestici zpěváků poté, co na ně podal stížnost jeden muž. Ten oznámil, že jej skupinka vedená profesorem z katolické teologické univerzity vyzvala k uctívání Ježíše Krista. Za konverzi ke křesťanství mu prý navíc nabídla peníze. Biskupská konference však veškerá obvinění odmítla s tím, že nešlo o nic jiného než o zpěv vánočních koled.

V Madhjapradéši, kterou ovládá hinduistická nacionalistická Indická lidová strana (BJP), platí jedny z nejpřísnějších zákonů k náboženské konverzi v celé zemi. O veškeré změny musejí lidé formálně žádat s velkým předstihem. Kvůli tomu si zájemci o christianizaci stěžují, že se stávají terčem pravicových hinduistických skupin.

 Klíčová slova: vánoce, křesťan, koledy, Indie, konverzeDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře