nahoru

Vánoční koledy mohou být nebezpečné, v Indii kvůli nim zatkli šest zpěváků

Tereza Stonišová16. prosince 2017 • 11:30
Vánoční koledy mohou být nebezpečné, v Indii kvůli nim zatkli šest zpěváků
foto: Profimedia.cz

Jen málokterá aktivita vypadá tak neškodně jako zpívání vánočních koled. O opaku se přesvědčilo šest koledníků ve státě Madhjapradéš ve střední Indii, kteří byli obviněni ze snahy o násilnou christianizaci. Pravicoví aktivisté jim navíc podle serveru BBC zapálili auto.

Policie zatkla šestici zpěváků poté, co na ně podal stížnost jeden muž. Ten oznámil, že jej skupinka vedená profesorem z katolické teologické univerzity vyzvala k uctívání Ježíše Krista. Za konverzi ke křesťanství mu prý navíc nabídla peníze. Biskupská konference však veškerá obvinění odmítla s tím, že nešlo o nic jiného než o zpěv vánočních koled.

V Madhjapradéši, kterou ovládá hinduistická nacionalistická Indická lidová strana (BJP), platí jedny z nejpřísnějších zákonů k náboženské konverzi v celé zemi. O veškeré změny musejí lidé formálně žádat s velkým předstihem. Kvůli tomu si zájemci o christianizaci stěžují, že se stávají terčem pravicových hinduistických skupin.

Anglickým slovem roku je mladotřesení, hlavně kvůli volbám
Tereza Stonišová 16. prosince 2017 • 09:58

Anglickým slovem roku je mladotřesení, hlavně kvůli volbám

Já, Tonya: Do kin jde před olympiádou film o brutalitě ženského krasobruslení
Rozkradená tombola na plese hasičů dobyla filmový svět. Před 50 lety vznikl film Hoří,…

 Klíčová slova: indie, vánoce, křesťan, konverze, koledy


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,730
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější