Řecko letos poslalo do Německa 1000 uprchlíků, kteří měli falešné doklady. Mohou být mezi nimi i teroristé | Reflex.cz
nahoru

Řecko letos poslalo do Německa 1000 uprchlíků, kteří měli falešné doklady. Mohou být mezi nimi i teroristé

Daniel Baret24. listopadu 2017 • 13:15
Kolem tisíce uprchlíků dorazilo letos do Německa s falešnými doklady
Kolem tisíce uprchlíků dorazilo letos do Německa s falešnými doklady
• foto: 
Metropolico.org (CC BY-SA 2.0)

Německé ministerstvo vnitra si stěžuje, že část uprchlíků, kteří přiletěli na základě přerozdělovacích kvót z Řecka, má falešné doklady. Nejedná se přitom o marginální problém, protože podobných žadatelů o azyl byl od ledna do konce října letošního roku kolem jednoho tisíce. U některých existují odůvodněné obavy, že by mohli představovat vážné bezpečnostní riziko.

Kvůli problémům s falešnými doklady budou od příštího týdne řečtí styční důstojníci umístněni i na letištích v německém Frankfurtu a Mnichově, aby pomohli svým kolegům s pasovými kontrolami. Napsal o tom web The Local.

Některá německá média se ale ptají, proč mají Řekové kontrolovat doklady žadatelů o azyl i na německé půdě a nezabrání odletu lidí s falešnými pasy ze své země. Vzniká tak naprosto absurdní situace, že některé ilegální migranty si země EU vzájemně předávají s doklady, které jsou prokazatelně falešné. O koho se pak přesně jedná a zda nepředstavuje bezpečnostní riziko, se někdy nedá v podstatě ověřit. Proč státy EU rovnou nedeportují tyto lidi zpět, není jasné.

Situaci v Libyi bych popsala jako ztělesnění nejhorší lidské krutosti, říká prezidentka…

Podle čtvrtečního vydání řeckých novin Kathimerini se sice řecká policie snaží vystopovat, kdo z migrantů má falešné doklady, ale protože některé africké a blízkovýchodní země odmítají na identifikaci uprchlíků spolupracovat, nejedná se o nijak lehkou záležitost.

V Řecku jsou momentálně desítky tisíc uprchlíků, kteří se chtějí dostat převážně do Německa. Tisícům lidí se to už podařilo, ale Němci neustále zpřísňují výběr a kontrolu lidí, kteří hodlají žádat u našich sousedů o azyl. A narážejí u toho na falešného pasy.

Kvůli přístupu k migraci dokonce v minulých dnech zkrachovala jednání o nové německé vládě. Strana Zelených nechtěla nic na vstřícnosti k migrantům měnit, naopak pravicové strany hodlají stanovit strop, kolik žadatelů o azyl by mělo Německo v budoucnosti přijímat.

EU dochází peníze na zastavení migrace. Africké státy ji upozorňovaly už před lety
Německá dohoda o migraci bude fungovat jen, když ji dodrží běženci

Daniel Baret


Klíčová slova: Německo, Řecko, uprchlíci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější