nahoru

Policie odložila prošetřování tragické smrti herce Jana Třísky

ČTK21. listopadu 2017 • 09:25
Policie odložila prošetřování tragické smrti herce Jana Třísky
foto: Monika Tomášková / MF DNES / Profimedia.cz

Policie odložila prošetřování úmrtí herce Jana Třísky. Při prověřování tragického zářijového pádu z Karlova mostu do Vltavy nezjistila trestný čin a věcí se nebude dál zabývat. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Úmrtí osmdesátiletého herce bylo podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou.

"Prošetřování této události ukončili kriminalisté prvního policejního obvodu 9. listopadu odložením, neboť se v dané věci nejedná o podezření z trestného činu a věc nelze vyřídit jinak," uvedl Hulan. Policisté prošetřovali případ od pádu 23. září.

Třísku po pádu a několika minutách ve studené vodě vytáhli cestující lodi, která plula okolo. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, za necelé dva dny však v Ústřední vojenské nemocnici zemřel. Třískovi se podle herce a režiséra Jiřího Mádla vymstil rituál, kdy chodil na staletý kamenný most opředený legendami čerpat sílu před natáčením každého nového filmu. Pod Mádlovým vedením mělo pár dní poté začít natáčení filmu Na střeše s Třískou v hlavní roli. Film se začne točit na jaře v novém obsazení a bude poctou Třískovi.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Ve Spojených státech natočil 44 filmů. Po revoluci v listopadu 1989 se do Česka vracel na natáčení i na divadelní jeviště. Poslední filmovou roli ztvárnil ve snímku Jana Svěráka Po strništi bos.

Zázrak Honza Tříska: Byl to hráč, který nejde jen tak nahradit
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 7. října 2017 • 11:18

Zázrak Honza Tříska: Byl to hráč, který nejde jen tak nahradit

Havloidi se vrhají z mostu. Lid na Facebooku nechutně oslavuje smrt Jana Třísky

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,910
22,970
29,880
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější