Soud v Karviné propustil z vězení vraha Kočky mladšího | Reflex.cz
nahoru

Soud v Karviné propustil z vězení vraha Kočky mladšího

ČTK30. října 2017 • 15:50
Bohumír Ďuričko u okresního soudu v Karviné
Bohumír Ďuričko u okresního soudu v Karviné
• foto: 
ČTK

Okresní soud v Karviné dnes podmíněně propustil z vězení kontroverzního podnikatele Bohumíra Ďurička odsouzeného za vraždu. Ďuričko si odpykával trest 12,5 roku vězení, o propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Soud mu dnes stanovil zkušební dobu sedm let. Ďuričko ještě dnes opustí věznici. Otec oběti, provozovatel pražské Matějské pouti Václav Kočka s rozhodnutím soudu spokojen nebyl.

Soud ve svém rozhodnutí uvedl, že propuštěný nesmí pít alkohol ani vlastnit zbraň. Nesmí ani kontaktovat rodinu zavražděného a přibližovat se k nim ani k jejich obydlí na vzdálenost menší než 100 metrů. V prvním roce na svobodě musí noci v době od 22:00 do 06:00 trávit doma.

Rozhodnutí je pravomocné. Ďuričko i státní zástupce se vzdali práva na odvolání. "Děkuji soudu a slibuji, že budu všechna omezení dodržovat," řekl odsouzený muž v reakci na rozhodnutí soudkyně. Ta opáčila, že dopustí-li se trestného činu či přestupku, mohl by soud rozhodnout, že si odpyká zbytek trestu. Ďuričkovi je v současnosti 64 let, je otcem pěti dcer. V minulosti se neúspěšně snažil o obnovu procesu.

Ekonom Vladimír Pikora: Fake zprávy a fake volby
VLADIMÍR PIKORA 26. října 2017 • 15:21

Ekonom Vladimír Pikora: Fake zprávy a fake volby

Soudu se zúčastnila i rodina oběti. "Vzal mi dítě. Justice rozhodla tak, jak rozhodla. Bohužel," komentoval rozhodnutí otec zavražděného Václav Kočka starší.

Soudkyně Alena Zajícová rozhodnutí zdůvodnila i tím, že odsouzený systematicky pracoval na svém polepšení. "Zpočátku sice nepřijímal svou chybu, to se ale postupem času změnilo. Hodnocení věznice je vynikající. Máte připraveno výborné domácí i sociální zázemí," řekla odsouzenému. Dodala, že poškozeným uhradil všechny škody i nad rámec povinností. Soudkyně podtrhla, že znalci se shodli, že Ďuričkova resocializace je možná. "Stanovili jsme ale maximální zkušební dobu s ohledem na to, že spáchal vraždu, aby jej soud mohl co nejdéle sledovat," řekla.

Další znásilnění imigranty v Německu. Hrozí rasová válka
Jiří X. Doležal 18. září 2017 • 21:20

Další znásilnění imigranty v Německu. Hrozí rasová válka

Podle soudkyně by propouštěcí proces měl trvat zhruba dvě hodiny. Mluvčí karvinské vaznice Eva Loučková ČTK řekla, že odsouzený si musí vyzvednout své osobní věci a vrátit ty, které ve věznici dostal. Vyzvedne si i peníze, které má na vězeňském kontě. Navíc se podrobí lékařské prohlídce.

Vražda se stala v roce 2008 v pražské restauraci po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko a Václav Kočka mladší se dostali do roztržky, při které Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň a na svého protivníka třikrát vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný. Událost tehdy plnila první stránky novin, sledovaný byl i soudní proces.

Co kdyby Babiš nečekaně zmizel ze scény? Byl by to konec hnutí ANO?
Běžný život v Severní Koreji? Podívejte se na 50 vzácných fotografií

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější