nahoru

Exstarosta Toronta bral drogy, opíjel se a měl homofobní narážky, teď chce po něm město pojmenovat stadion

Daniel Baret6. října 2017 • 09:00
360p

Kouřil veřejně crack, opíjel se, dělal opakovaně homofobní či rasistické narážky, napadl několik žen. Přesto byl kanadský politik Rob Ford poměrně oblíbený a v letech 2010 až 2014 byl dokonce starostou Toronta. Jeho skandály vždy rozdělovaly společnost a to se děje i po jeho smrti. Ford zemřel na rakovinu loni v březnu a město Toronto chce na jeho počest přejmenovat sportovní stadion na předměstí. To se ale vzhledem k Fordově výstřelkům mnoha lidem nelíbí.

Noviny Toronto Star 28. záři napsaly, že zastupitelé města obdrželi od současného starosty Johna Toryho dopis, ve kterém podporuje návrh, aby byl stadion Centennial Park přejmenováný právě po Robovi Fordovi. Místo je využíváno hlavně pro americký fotbal a nachází se na torontském předměstí Etobicoke, kde se bývalý kontroverzní starosta narodil.

Jeho nástupce Tory v dopise napsal, že přejmenování stadionu by bylo uznáním za Fordův „jedinečný přístup k veřejné službě“. V tom se překvapivě všechny strany sporu shodují, přestože zastávají zcela opačné pohledy.

Rob Ford, drogově závislý primátor Toronta, šikanoval na odvykací kúře ostatní pacienty

Ford byl skutečně „jedinečný“ – mluvil občas i na veřejnosti hodně sprostě, nepopíral, že bral drogy, obtěžoval ženy, napadal novináře, nebo na zasedání zastupitelstva tancoval. Přesto byl u mnoha lidí hodně populární. Například ve volbách starosty v roce 2010 získal až 47 procent hlasů.

Někteří lidé mu vyčítali nejenom opakované skandály, ale také to, že vytrvale škrtal v mnoha sociálních programech. A na to jsou Kanaďané žijící v hojnosti, o kterou se stará také stát, hodně citliví.

Video, na kterém bývalý starosta Toronta Rob Ford kouří crack najdete v úvodu článku.

Sex, drogy a peep show: Slavné Times Square v New Yorku 80. let
Martin Mrázek 23. září 2017 • 12:45

Sex, drogy a peep show: Slavné Times Square v New Yorku 80. let

Drogy, alkohol a disco: Legendární newyorský klub Studio 54 přežil jen tři roky

Daniel Baret


Klíčová slova: Kanada, toronto, starosta, Rob Ford, drogy, alkoholDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,760
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější