Z Angličana Italem. Herec Colin Firth získal italské občanství. Je to kvůli Brexitu? | Reflex.cz
nahoru

Z Angličana Italem. Herec Colin Firth získal italské občanství. Je to kvůli Brexitu?

Daniel Baret25. září 2017 • 07:00
Colin Firth jako král Jiří VI.
Colin Firth jako král Jiří VI.
• foto: 
Westein Company

Britský herec Colin Firth, který v roce 2010 získal Oscara za film Králova řeč, byl vždy považován za typického Angličana. Jenže v pátek přijal také italské občanství. V minulém roce byl jedním z velkých oponentů Brexitu, tedy odchodu své rodné země z Evropské unie. Opuštění EU Velkou Británii nazval „katastrofou neočekávaných rozměrů“. Zda ale právě Brexit přispěl k jeho rozhodnutí stát se také Italem, není úplně jasné, protože na to neodpověděl. Uvádí především rodinné důvody, neboť jeho manželka je Italka.

„Slavný herec se oženil s občankou našeho národa a opakovaně projevil svoji lásku k naší zemi,“ praví se kromě jiného v pátečním prohlášení italského ministerstva vnitra k udělení občanství Colinu Firthovi. Ten má od roku 1997 za manželku Livii Giuggioliovou, italskou producentku a režisérku. Pár má také dvě děti.

Když nechcete podporovat komunismus, jste hrozbou pro naši vlast! Film Milada ukázal…

Rodina bydlí střídavě v Chiswicku na západě Londýna a v italském městě Città della Pieve v provincii Umbrie. Firth se kvůli své nové rodině (předtím už byl ženatý) naučil i velmi dobře italsky. „Chci mít stejný pas jako moje manželka a děti,“ řekl, když požádal letos i o italské občanství. Britské tím navíc neztratil, má teď obě.

Britská média ale několikrát spekulovala, že důvodem tohoto kroku mohl být u Colina Firtha také Brexit. Mnoho Britů projevilo po referendu o odchodu z EU zájem o získání dvojího občanství v jiných zemích Evropské unie. Hovoří se o pěti až šesti milionech lidí.

Colin Firth hrál kromě jiného hlavní roli také ve filmu Valmont (1989), který byl dílem nejslavnějšího českého režiséra Miloše Formana. Hrál ale v mnoha dalších známých a populárních filmech jako například Anglický pacient, Zamilovaný Shakespeare, Deník Bridget Jonesové, Láska nebeská, Mamma Mia!, Králova řeč, nebo Kingsman: Tajná služba.

Proč jednání o odchodu Británie z EU drhnou a co bude po roce 2019? 6 palčivých otázek o brexitu >>>

Inspektor Mrázek, šplhoun Mazánek nebo dabér Louise de Funèse. Před 110 lety se narodil…
Většina Britů podporuje tvrdé plány na odchod země z EU, Češi žijící na ostrovech se…

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější