Mexiko zasáhlo silné zemětřesení, zemřelo nejméně 217 lidí | Reflex.cz
nahoru

Mexiko zasáhlo silné zemětřesení, zemřelo nejméně 217 lidí

ČTK20. září 2017 • 10:05
Mexiko zasáhlo silné zemětřesení, zemřelo nejméně 217 lidí
foto: Reuters

V důsledku úterního zemětřesení v Mexiku zemřelo nejméně 217 lidí. Informoval o tom dnes ráno šéf mexického úřadu civilní obrany Luis Felipe de la Puente. Upravil tak své předchozí informace, které hovořily o celkem 248 obětech na životech.

Ohledně počtu obětí panují nejasnosti. Například ministr vnitra Miguel Ángel Osorio Chong naposledy hovořil o 224 obětech.

Epicentrum otřesů o síle 7,1 stupně byly ve státě Puebla na jihu Mexika, ale silně zasažena byla i metropole Mexiko, u níž je nyní hlášeno 86 mrtvých. Dalších nejméně 71 obětí měl stát Morelos jižně od hlavního města. Ve státě Puebla zahynulo nejméně 43 lidí. V oblasti pokračují i přes noc záchranné práce s cílem vyprostit co nejvíce živých lidí z trosek desítek budov.

Otřesy, k nimž došlo v den 32. výročí ničivého zemětřesení s tisícovkami obětí, zanechaly miliony lidí bez proudu a poničily řadu silnic či mostů, informují místní média.

Desítky budov jsou v troskách a mnoho jich bylo poničeno. Primátor hlavního města Miguel Ángel Mancera řekl, že jenom v metropoli se budovy zřítily na 44 místech.

Matriarchát po mexicku. Vítejte ve státě Oaxaca na jihu Mexika, kde ženy vládnou tvrdou…

Záchranáři prohledávají také sutiny základní školy na jihu metropole. Ministerstvo školství uvedlo, že odtud bylo zatím vyproštěno 25 těl, z toho dětských. Školu v noci navštívil i prezident Enrique Peňa Nieto. V tu dobu se podle něj pohřešovalo 30 dětí a osm dospělých.

Příbuzní dvou dívek uvězněných v troskách tvrdí, že od nich údajně dostali zprávy z mobilu. Mexické úřady informovaly, že zemětřesení zasáhlo 209 škol, z nichž 15 utrpělo vážné škody.

Úřady vyzývají obyvatele, aby raději zůstávali doma a nepřekáželi záchranářům v práci.Podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi ani zraněnými prozatím nejsou žádní Češi.

Mexický návod na štěstí: Božská mana jménem tacos
Eva Kubátová 6. června 2017 • 14:29

Mexický návod na štěstí: Božská mana jménem tacos

Mexiko za tu zk*rvenou zeď nezaplatí! Mexický exprezident se ve vtipném videu opřel do …

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!
PREMIUM X Inženýrem za výzkum obrany před UFO: Kritická reportáž v Reflexu jako odrazový můstek ezoúspěchu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější