Zakladateli Facebooku Zuckerbergovi se narodila druhá dcera. Dopis pro ni si přečetly miliony lidí | Reflex.cz
nahoru

Zakladateli Facebooku Zuckerbergovi se narodila druhá dcera. Dopis pro ni si přečetly miliony lidí

Martin Bartkovský29. srpna 2017 • 11:25
Mark Zuckerberg, jeho žena Priscilla Chanová a dcery August a Maxima
Mark Zuckerberg, jeho žena Priscilla Chanová a dcery August a Maxima
• foto: 
Facebook.com/MarkZuckerberg

Miliardář Mark Zuckerberg, který za své jmění vděčí sociální síti Facebook, kterou založil při studiích na vysoké škole, v pondělí oznámil, že se stal podruhé otcem. Jeho žena Priscilla Chanová mu porodila druhou dceru August. Připojenou fotografii dosud „olajkovaly“ téměř dva miliony lidí a jejich počet rychle narůstá.

Když se Zuckerbergovi v roce 2015 narodila první dcera Maxima, v tehdejším dopise jí oznámil, že 99 % svého majetku převede spolu s manželkou do fondu dobročinné nadace. Druhý dopis je ale odlišný a více osobní. Zuckerberg v něm upozorňuje na důležitost hravého dětství, čtení pohádek, pohybu venku, představivosti a čichání ke květinám. Poměrně zvláštní od člověka, který nás přikoval k obrazovkám počítačů a mobilních telefonů.

Zbytečná smrt mladé řidičky: Život není Facebook
Jiří X. Doležal 8. července 2017 • 16:33

Zbytečná smrt mladé řidičky: Život není Facebook

Český překlad dopisu:

Drahá August,

vítej do tohoto světa, já i tvoje maminka se už nemůžeme dočkat, jaký člověk se z tebe stane! Když se narodila tvá sestra, napsali jsme jí tehdy dopis o světě a o tom, jak doufáme, že bude vypadat, až do něj ona a teď i ty vyrostete. Že to bude svět s dostupnějším vzděláním, s méně nemocemi, silnými komunitami a rovnými šancemi pro všechny. Napsali jsme, že se všemi výhodami ve vědě a technologii by měla vaše generace žít mnohem lépe než ta naše. I když nás novinové titulky zásobují negativními zprávami, věříme, že pozitivní přístup nakonec zvítězí. Co se týče vaší budoucnosti, zachováváme si optimismus.

Ale spíše než o dospívání chceme mluvit o dětství. Svět je někdy až příliš vážné místo, a proto je nesmírně důležité občas vyrazit ven a hrát si.

Budeš mít docela napilno, až budeš starší, takže doufám, že si najdeš čas přičichnout ke všem květinám a vložit si všechny zajímavé lístky do svého košíku. Že přečteš spoustu dětských knih a začneš vymýšlet vlastní příběhy. Doufám, že se svezeš na kolotoči tolikrát, že si postupně ochočíš všechny ty barevné koně. Že oběhneš tolik koleček kolem našeho obýváku i dvorku, kolik jen budeš chtít. A taky že si dáš spoustu šlofíků a že ve svých snech budeš cítit, jak moc tě milujeme.

Dětství je magické. Dítětem budeš jen jednou, takže by ses neměla tolik starat o budoucnost. Na to máš nás a my se ujistíme, že pro tebe a pro všechny děti z tvé generace bude svět opravdu lepším místem k životu.

August, moc tě milujeme a už se nemůžeme dočkat všech dobrodružství, která s tebou zažijeme. Přejeme ti radostný život plný lásky, kterou nám snad budeš opětovat.

S láskou,

máma a táta     

Jste závislí na Facebooku? Otestujte se
Sabrina Harisová 24. února 2017 • 14:36

Jste závislí na Facebooku? Otestujte se

Antifašistický protest v USA přerostl v nepokoje. Demonstranti zničili sochu starou 100…

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější