nahoru

Bouře Harvey ničila Texas, teď míří do Louisiany. Trump vyhlásil stav nouze pro další stát

ČTK 28. srpna 2017 • 15:45
Bouře Harvey ničila Texas, teď míří do Louisiany. Trump vyhlásil stav nouze pro další stát
foto: ČTK

Americký prezident Donald Trump schválil kvůli bouři Harvey vyhlášení stavu nouze v americkém státě Louisiana. Informoval o tom dnes v prohlášení Bílý dům. Stav nouze kvůli přírodní katastrofě vyhlásil Trump už v sobotu pro americký stát Texas.

Trump tak schválil žádost guvernéra Louisiany Johna Bela Edwardse, který o pomoc požádal v neděli, s tím že blížící se silné deště představují vážné nebezpečí pro životy občanů. Podle předpovědí se očekává, že zejména na jihozápadě Louisiany by mohlo spadnout až 50 centimetrů srážek.

"Tato přírodní katastrofa je tak závažná a takového rozsahu, že přesahuje možnosti místní vlády a státu Louisiana," uvedl Edwards.

Stav přírodní katastrofy se zatím týká pěti oblastí na jihozápadě Louisiany: Beauregard, Calcasieu, Cameron, Jefferson Davis a Vermillion, ale může být dále rozšířen. Opatření umožňuje, aby pomoc v oblasti koordinovala Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA), a aby bylo až 75 procent některých nouzových opatření placeno z federálních zdrojů.

ČTK


Klíčová slova: texas, USA, Donald Trump, bouře HarveyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.