Úřady v Houstonu v Texasu přijaly přes 6000 tísňových volání a před hurikánem zachránily již přes 1000 lidí

Úřady v Houstonu v Texasu přijaly přes 6000 tísňových volání a před hurikánem zachránily již přes 1000 lidí Zdroj: ČTK

Bouře Harvey a záplavy
Americký stát Texas sužuje hurikán Harvey
Americký stát Texas sužuje hurikán Harvey
Americký stát Texas sužuje hurikán Harvey
12
Fotogalerie

Bouře Harvey ničila Texas, teď míří do Louisiany. Trump vyhlásil stav nouze pro další stát

Americký prezident Donald Trump schválil kvůli bouři Harvey vyhlášení stavu nouze v americkém státě Louisiana. Informoval o tom dnes v prohlášení Bílý dům. Stav nouze kvůli přírodní katastrofě vyhlásil Trump už v sobotu pro americký stát Texas.

Trump tak schválil žádost guvernéra Louisiany Johna Bela Edwardse, který o pomoc požádal v neděli, s tím že blížící se silné deště představují vážné nebezpečí pro životy občanů. Podle předpovědí se očekává, že zejména na jihozápadě Louisiany by mohlo spadnout až 50 centimetrů srážek.

"Tato přírodní katastrofa je tak závažná a takového rozsahu, že přesahuje možnosti místní vlády a státu Louisiana," uvedl Edwards.

Stav přírodní katastrofy se zatím týká pěti oblastí na jihozápadě Louisiany: Beauregard, Calcasieu, Cameron, Jefferson Davis a Vermillion, ale může být dále rozšířen. Opatření umožňuje, aby pomoc v oblasti koordinovala Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA), a aby bylo až 75 procent některých nouzových opatření placeno z federálních zdrojů.