nahoru

Andrej Babiš řekl ano své dlouholeté partnerce Monice, svatba proběhla na Čapím hnízdě

ČTK 29. července 2017 • 17:04
Andrej Babiš řekl ano své dlouholeté partnerce Monice, svatba proběhla na Čapím hnízdě
foto: David Kundrát

Ministr financí a šéf hnutí ANO se dnes na svém Čapím hnízdě oženil se svou partnerkou Monikou. Na obřad se sjelo na 200 hostů. Většina hostů na Babišovo Čapí hnízdo dorazila už v pátek

Do Čapího hnízda na Benešovsku bylo pozváno zhruba 200. Areál je uzavřený, vjezd dovnitř i na parkoviště hlídá několik členů ochranné služby. Organizaci akce si vzala na starost nevěsta, což dnes Babiš novinářům zopakoval. Čapí hnízdo by mělo být uzavřené pro veřejnost až do neděle.

O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. Znají se 25 let, žijí spolu 23 a mají dvě děti, Vivien a Frederika. Serveru iDnes.cz dříve Monika Babišová řekla, že za svědka jí půjde dlouholetá kamarádka a Babišovi dlouholetý kamarád. Vdávat by se měla v bílém a její snubní prstýnek budou zdobit diamanty.

 

Andrej Babiš odpovídá na dotazy novinářůVIDEO Zbyněk Pecák

Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Lhůta pro policejní rozhodnutí ve věci se několikrát prodlužovala. Čapí hnízdo patřilo do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnilo formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jeho majitele. Díky změně farma dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Dotace pro Čapí hnízdo šetří i Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF, který chce k závěru dospět do konce letošního roku.

ČTK


Klíčová slova: Andrej Babiš, svatba, Čapí hnízdoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.