Jmenuji se Macron, Emmanuel Macron: Francouzský prezident slanil jako Bond na jadernou ponorku | Reflex.cz
nahoru

Jmenuji se Macron, Emmanuel Macron: Francouzský prezident slanil jako Bond na jadernou ponorku

Johana Kudrnová9. července 2017 • 10:00
Jmenuji se Macron, Emmanuel Macron: Francouzský prezident slanil jako Bond na jadernou ponorku
foto: Twitter Emmanuela Macrona

Francouzský prezident Emmanuel Macron si před několika dny zahrál na Jamese Bonda, když z helikoptéry slanil na jadernou ponorku typu Triomphant – Le Terrible poblíž Brestu v severozápadní Francii. Prezident strávil na moři čtyři hodiny. Kromě setkání s veliteli a posádkou se účastnil také simulace startu jedné z balistických raket, kterými je ponorka vybavena.

Emmanuel Macron si od svého zvolení v květnu letošního roku krok po kroku buduje svůj prezidentský styl. Nejmladší prezident v historii země zatím sází na své charisma, které je jedním z hlavních atributů prezidentského modelu prosazeného v podobě Páté republiky Charlesem de Gaullem a kterého se Macronovému předchůdci Francois Hollandovi fatálně nedostávalo.

Macron mění zaběhnuté pořádky. Na Den Bastily odmítl poskytnout tradiční televizemi vysílaný rozhovor, místo toho pozval zákonodárný sbor, jejž jeho strana krátce po prezidentských volbách ovládla ve volbách parlamentních, do sídla francouzských králů ve Versailles.

Francouzský prezident Macron se opřel do Česka: Evropa není supermarket
Miroslav Cvrček 25. června 2017 • 15:53

Francouzský prezident Macron se opřel do Česka: Evropa není supermarket

Zde představil plány na reformu státních institucí a oznámil blížící se konec výjimečného stavu, který ve Francii trvá již skoro rok a půl. Evropské unii chce dodat druhý dech prostřednictvím konferencí, které by po celé Evropě měly do diskuze o budoucnosti kontinentu přilákat širokou veřejnost.

Funkce francouzského prezidenta je považována za jednu z nejmocnějším v západním demokratickém světě. Prezident hraje tradičně prim v zahraniční politice, díky většině v Národním shromáždění má však nyní Macron jedinečnou šanci protlačit dalekosáhlé změny také na domácí scéně. A podporu pro změny si Macron, zdá se, umí zajistit i obratným PR. Líbivé fotografie dokumentující jeho návštěvu na Le Terrible jsou toho zřejmým důkazem, podívejte se:

Nás ve Francii nechcete, ale naše voda vám nesmrdí, co?
Marek Stoniš 31. května 2017 • 22:42

Nás ve Francii nechcete, ale naše voda vám nesmrdí, co?

Nezvyklý příběh Brigitte Macronové: Nejdříve učitelka a milenka nového prezidenta, dnes…Klíčová slova: Emmanuel Macron, Francie, ponorkaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější