Jdu vám vydezinfikovat peníze, řekl lupič na poště a odnesl si desítky tisíc | Reflex.cz
nahoru

Jdu vám vydezinfikovat peníze, řekl lupič na poště a odnesl si desítky tisíc

Martin Bartkovský17. května 2017 • 11:05
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Kuriózní loupež se stala v obci Ježov na Hodonínsku. Neznámý pachatel vymámil hodně kreativním trikem peníze od pracovnice na poště. V roli policisty přijel „vydezinfikovat“ peníze po chemickém útoku, a když byl s bankovkami sám, utekl.

Tadá a jsou pryč! Celá situace připomíná otřepaný slogan z reklam na dezinfekční prostředky. V tomto případě však nezmizely skvrny, ale desetitisíce korun z pobočky České pošty na jižní Moravě. Jak informoval web novinky.cz, dosud neznámý pachatel zavolal na poštu v Ježově s tím, že byly jejich peníze vystaveny chemickému útoku. On jako policejní expert prý za hodinu přijede a provede odbornou dezinfekci. Pracovnice pošty má zatím zamknout hlavní vchod a počkat na něj u toho zadního. Ta muži uvěřila a postupovala podle instrukcí.

Podobně chytrý zloděj ukradl pomocí triku televizi:

Chytrý zloděj ukradl televiziVIDEO Facebook.com/ViralThread

Za 60 minut skutečně přijelo neoznačené auto, ze kterého vystoupil muž v bílé kombinéze s kapucí, dýchací maskou a slunečními brýlemi. Vedoucí pobočky ho pustila dovnitř, kde mu vyskládala všechny peníze na stůl. Muž je pokropil roztokem z rozprašovače a uložil do plastového boxu.

Podívejte se naopak na ty nejhloupější zloděje:

Kompilace nejhloupějších lupičůVIDEO Facebook.com/FailArmy

Pracovnici pošty následně poslal do vedlejší místnosti opláchnout mince v umyvadle. Když se vrátila, falešný chemik byl pryč i s penězi. Policisté po pachateli kuriózní krádeže peněz, která se stala mezi druhou a třetí hodinou odpolední, pátrají. Identifikace lupiče je problematická, protože byl celý i s obličejem zahalený. Pokud však máte nějaké informace vedoucí k jeho dopadení, sdělte je na číslo 974 633 500 nebo na linku 158.

Policie nadále upozorňuje, že podobné chemické zákroky neprovádí. Co na celou loupež říkáte?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější