nahoru

Londýnský atentát má pátou oběť, zraněním podlehla mladá Rumunka

ČTK 7. dubna 2017 • 11:55
Andrea Cristeaová byla při útoku svržena z mostu do Temže.
Andrea Cristeaová byla při útoku svržena z mostu do Temže.
• foto: 
Facebook

Jedenatřicetiletá rumunská turistka, která spadla z Westminsterského mostu při londýnském teroristickém útoku z 22. března, podlehla svým zraněním v nemocnici. Informovala o tom dnes policie. Počet obětí útoku se tak zvýšil na pět.

Architektka Andrea Cristeaová byla při útoku svržena z mostu do Temže, odkud ji vytáhli záchranáři. Ve čtvrtek byla odpojena od přístrojů, které ji udržovaly při životě, potvrdila londýnská metropolitní policie. Úmrtí potvrdila i rodina ženy.

Její partner Andrei Burnaz při útoku utrpěl zranění nohy. "Po více než dvoutýdenním boji o život naše milovaná a nenahraditelná Andrea - úžasná dcera, sestra, partnerka, oddaná přítelkyně a největší milovnice života, jakou si dokážete představit - byla krutě a brutálně, tím nejbezcitnějším a nejnesmyslnějším způsobem vytržena z našich životů," uvedla rodina a Burnaz v dnešním prohlášení.

Svědkové útoku popisovali, že žena po útoku ležela na hladině řeky tváří ve vodě. Zdravotníci jí pak diagnostikovali krevní sraženinu na mozku a žena byla operována. V uplynulých dvou týdnech byla v nepřetržité péči lékařů.

Dvaapadesátiletý atentátník Khalid Masood v březnu zaútočil autem u mostu. U budovy parlamentu pak způsobil nožem smrtelná zranění policistovi.

Kromě pěti obětí zemřel po útoku i sám útočník, kterého zabila policie. Desítky lidí byly zraněny. Policie se domnívá, že jednal sám a motivován byl islámským extremismem.

ČTK


Klíčová slova: Londýn, Velká Británie, terorismusDiskuse ke článku