VIDEO: Moderátor CNN snědl kus lidského mozku během natáčení | Reflex.cz
nahoru

VIDEO: Moderátor CNN snědl kus lidského mozku během natáčení

Martin Mrázek11. března 2017 • 07:00
VIDEO: Moderátor CNN snědl kus lidského mozku během natáčení
foto: reprofoto

Poslední díl dokumentárního pořadu Believer vyvolal v USA silnou odezvu. Moderátor Reza Aslan v něm navštívil hindskou sektu kanibalů Aghori a v rámci jednoho z rituálů pozřel i opečený kus lidského mozku. Veřejnost ho z velké části odsoudila, ale samotný moderátor činu zdá se nelituje.

"Jsem velmi rozrušen tím, že CNN využívá svou moc a vliv k tomu, aby u lidí ještě zvětšila strach z hinduismu. Aslan evidentně jen hledá senzační a absurdní způsob, jak ukázat hinduismus," uvedla Tulsi Gabbard, jediná členka amerického kongresu, která se k tomuto náboženství otevřeně hlásí.

Ta navíc CNN vyčítá, že v rámci pořadu zazní falešné stereotypy o kastovním systému, karmě a reinkarnaci, proti nimž hinduisté odjakživa bojují. Panují tak obavy, že v kontextu současných protiislámských nálad části Američanů, podpořených kontroverzními imigračními kroky prezidenta Trumpa, se může nenávist obrátit i proti hinduistům.

Reza Aslan, jenž se dlouhodobě hlásí k islámu, to odmítá a je pravdou, že již během pořadu několikrát upozornil na to, že indická sekta Aghori nereprezentuje mainstreamový hinduismus. Ve skutečnosti se jedná jen o zhruba stovku lidí, proti jejichž kanibalistickým zvykům protestuje i tamní obyvatelstvo.

Moderátor Reza Aslan snědl kus lidského mozku. VIDEO CNN

Vyvolané kontroverze ale moderátor CNN rozhodně nelituje. V rámci natáčení si nechal pomazat obličej popelem z lidských ostatků, pil alkohol z lidské lebky a rozhořčení okolo snězeného kusu mozku ještě přiživuje.

"Chcete vědět, jak chutná mozek mrtvého chlapa? Jako uhlí. Bylo to spálené, až to křupalo," napsal Aslan na svůj Facebook.

Vedení CNN na skandál zatím nijak nereagovalo.

Fidel Castro: Absolutistický monarcha, který chtěl na Kubě vybudovat ideální socialismus
Polský pedofil a vrah Trynkiewicz prý žije v Česku nebo na Slovensku
30 let v branži a tisíce žen v posteli. Do kin míří kontroverzní dokument o králi porna…Klíčová slova: kanibal, mozek, jidlo, hinduismus


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější