nahoru

Polský pedofil a vrah Trynkiewicz prý žije v Česku nebo na Slovensku

lam, ČTK 17. února 2014 • 12:39
 Mariusz Trynkiewicz
Mariusz Trynkiewicz
• foto: 
archiv

Polský vrah čtyř dětí, který minulý týden opustil věznici ve městě Rzeszów po čtvrtstoletí za mřížemi, žije pravděpodobně se změněnou identitou v České republice nebo na Slovensku. Napsal to o víkendu polský zpravodajský server Fakt s odvoláním na své anonymní zdroje.

"Žije tam s novou identitou, falešným pasem, zaplaceným bytem, telefonem a měsíčním kapesným," uvedl server.

Trynkiewicz údajně dostal "za peníze polských daňových poplatníků" od policie novou identitu jako chráněný svědek. Akci pod kódovým označením "Trynkiewicz" zorganizovala polská vyšetřovací služba CBS už měsíc před jeho propuštěním.

Vrah se zřejmě podle polského serveru přesunul do Česka nebo na Slovensko, s nimiž Polsko údajně podepsalo tajnou dohodu o spolupráci při ochraně svědků. "Vyvážíme tam své lidi (chráněné bandity) a oni ty své přivážejí k nám," napsal Fakt.

Trynkiewicz začal s únosy a zneužíváním malých chlapců na začátku 80. let, když byl na vojně. Za první sérii případů jej vojenský soud poslal na rok do vězení. Trest mu však byl přerušen, aby se mohl postarat o nemocnou matku. Tehdy spáchal své nejhorší skutky, když unesl, zneužil a zavraždil čtyři chlapce. Motivem mu prý byla pomsta za příliš krutý původní trest.

Soud mu pak v roce 1989 udělil čtyřnásobný trest smrti. Po pádu komunistického režimu ale nejvyšší soud absolutní trest změnil na 25 let, neboť Polsko rušilo trest smrti a doživotní trest tehdy v polském právu neexistoval.Trynkiewicz tak mohl minulé úterý vyjít na svobodu. Média dosud spekulovala, že pobývá kdesi v polském Slezsku.

lam, ČTK


Klíčová slova: Polsko, pedofil, vrah, Mariusz TrynkiewiczDiskuse ke článku