nahoru

Obchody, kanceláře, byty, hotely. Okolí Thomayerovy nemocnice změní developeři k nepoznání

Daniel Novák, E15.cz 20. února 2017 • 11:25
Vizualizace stanice metra D Nemocnice Krč z dílby Metroprojektu. Zda ale zastávka bude skutečně vypadat takto. zatím jisté není.
Vizualizace stanice metra D Nemocnice Krč z dílby Metroprojektu. Zda ale zastávka bude skutečně vypadat takto. zatím jisté není.
• foto: 
Metroprojekt

Potomci velkostatkáře Vojty, realitní magnát Dušan Kunovský a bývalý politik Tomáš Hrdlička budou mít hlavní slovo ve výstavbě kolem budoucí stanice metra D Nemocnice Krč hned u Fakultní Thomayerovy nemocnice. Zastaví se pozemky, které z velké části leží ladem.

S postupem jednání o pozemcích pro plánované metro D začínají developeři představovat své plány v okolí nových stanic. Nejdále pokročili okolo budoucí zastávky Nemocnice Krč v Praze 4. Investice do nových bytů, kanceláří, obchodů a hotelů tam bude ve vyšších jednotkách miliard korun.

„Stanicemi metra projdou denně desítky tisíc lidí. Proto je důležité, aby okolí metra nabídlo pestrý mix funkcí a kvalitní veřejné prostranství. Spolupráce se soukromými investory může být oboustranně výhodná, důležitá je koordinace v počátečních fázích přípravy projektu,“ sdělila náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská.

Největším pozemkovým vlastníkem v Krči je rodina bývalého statkáře Vojty. Stavět na svých parcelách hodlá sama za asistence realitní společnosti Reflecta Development. Přímo u stanice nemocnice Krč vznikne kolem dvaceti tisíc metrů čtverečních obchodů.

„Nebude to však nákupní centrum. Spíše si představte něco na způsob mnohem modernější stanice metra Budějovická,“ líčí plány šéf Reflecta Development Jakub Sklenka.

DALŠÍ PODROBNOSTI SE DOČTETE NA WEBU E15.CZ >>>

Daniel Novák, E15.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.