Jaromíru Jágrovi popřál před utkáním i maskot Sharks.

Jaromíru Jágrovi popřál před utkáním i maskot Sharks. Zdroj: Twitter

Jágr oslavil narozeniny ve velkém stylu, bral 1900. bod v NHL i výhru

Jaromír Jágr v den svých 45. narozenin rozhodně neodpočíval, jeho Florida naskočila na led San Jose a slavila výhru 6:5 v prodloužení i díky Jágrově nahrávce. Ta byla 1900. v NHL.

SOUHRN | Jaromír Jágr v den svých 45. narozenin rozhodně neodpočíval, jeho Florida naskočila na led San Jose a slavila výhru 6:5 v prodloužení i díky Jágrově nahrávce. Ta byla 1900. v NHL. Asistenci zvládl také Tomáš Hertl. Brankář Petr Mrázek inkasoval ve středečním utkání NHL jen jednou z 28 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přesto s Detroitem podlehl St. Louis 0:2. Prohru si připsal i druhý český gólman Michal Neuvirth, který kryl 22 střel.

Český útočník zaokrouhlil počet bodů v 53. minutě přihrávkou na gól Aleksanderu Barkovovi a na kontě má 759 branek a 1141 asistencí v 1684 zápasech. Jágr je po Waynu Gretzkém druhým hokejistou v historii soutěže, který dosáhl této mety.

Více než polovinu svých bodů si Jágr připsal v Pittsburghu (1079) a zbývající část rozdělil mezi sedm klubů: New York Rangers (319), Washington (201), Floridu (116), New Jersey (96), Philadelphii (54), Dallas (26) a Boston (9).