nahoru

Ruského velvyslance v Turecku zastřelil neznámý atentátník

ČTK 19. prosince 2016 • 18:35
Ruského velvyslance v Turecku zastřelil neznámý atentátník
foto: ČTK

Ruský velvyslanec v turecké metropoli Ankaře Andrej Karlov se dnes stal cílem útoku neznámého střelce. Diplomat údajně utrpěl vážné zranění a byl převezen do nemocnice. Tam svým zraněním podlehl.

Ruský velvyslanec v Turecku Andrej Karlov podlehl zraněním, která utrpěl při dnešním útoku v Ankaře. Potvrdila to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. "Rusko považuje útok na svého velvyslance v turecké metropoli Ankaře za teroristický čin," dodala mluvčí.

Andrej KarlovAndrej KarlovFoto ČTK

"Nezapomínejte na Halab, nezapomínejte na Sýrii, bůh je veliký," zvolal pachatel se zdviženou rukou a ukazováčkem poté, co diplomata na vernisáži výstavy fotografií střelil do zad. Podle jiného svědectví údajně řekl: "Necháme vás zaplatit za Halab".

Video z celého incidentu:

Incident snímala televizní kamera, z níž je patrné, že vrah v černém obleku stál před střelbou za velvyslancem a sledoval jeho projev. Podle některých zdrojů byl členem Karlovovy ochranky, podle jiných se mezi ni vloudil.

Poté v galerii moderního umění pokračovala střelba. Podle tureckých médií se pachatele podařilo zasahující policii nakonec zastřelit. Úřady to ale zatím nepotvrdily. Na twitteru už ale kolují obrázky s jeho zakrváceným tělem, jak leží na podlaze.

ČTK


Klíčová slova: atentát, Rusko, TureckoDiskuse ke článku