nahoru

Je libo 10 deka jezevčíka? Tradiční prodej vánočních psů začne tento víkend

red8. prosince 2016 • 16:30
Je libo 10 deka jezevčíka? Tradiční prodej vánočních psů začne tento víkend
foto: 269life/Lukáš Hradil

Akce nazvaná „Prodej vánočních psů“, kterou chystají aktivisté z Hnutí 269, se odehraje už tuto sobotu na pražském Andělu. Jejím cílem je upozornit na krutost zabíjení kaprů před Vánoci. Na frekventovaném místě,  kam budou tisíce lidí mířit za dárky, budou aktivisté prodávat imaginární psí maso. 

„Chceme upozornit na to, že odsuzujeme jiné kultury za jejich tradice, pokud jsou vražděni psi nebo kočky, zatímco se sami chováme jako barbaři k cítícím tvorům, se kterými nemáme soucit. Přitom všechna zvířata cítí bolest a strach stejně,“ řekl jeden z organizátorů. „Jak to, že se vám hnusí pohled na ogrilovaného psa a při pohledu na opečenou kachnu přemýšlíte o zelí a knedlíku?,“ ptají se dále organizátoři happeningu a ve svém textu apelují na lidi: "Nevybírejte, kdo zaslouží Váš soucit".

Organizace nazvaná 269life je známa svými kontroverzními akcemi. V minulých letech si aktivisté například veřejně vypalovali symbol 269 do kůže, tak jak se cejchuje dobytek, balili se na tácky jako maso, pořádali Slavnostní večeři nebo pietní akci Za oběti vaječného průmyslu. Aktivisté se snaží upozornit na celosvětovou diskriminaci zvířat a jejich utrpení v různých odvětvích průmyslu.

Začátky moderních Vánoc? Podívejte se na 20 vzácných snímků z viktoriánské Anglie
Kouzelná příroda, nebo pohřebiště vraků? Podívejte se na místa, kde 2. světová válka…

red
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
22,570
28,650
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější