nahoru

Osobností roku časopisu Time se stal Donald Trump

ČTK7. prosince 2016 • 14:25
Osobností roku časopisu Time se stal nový americký prezident.
Osobností roku časopisu Time se stal nový americký prezident.
• foto: 
repro Time.com

Osobností letošního roku se podle amerického časopisu Time stal nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump. Mezi poraženými finalisty je mimo jiných jeho neúspěšná prezidentská konkurentka Hillary Clintonová. Tradiční přehled osobností, které během končícího roku nejvíce ovládly zpravodajství a veřejný život, zveřejnila dnes redakce Time.

"Je to velká čest, hodně to pro mě znamená," uvedl Trump během rozhovoru s televizní stanicí NBC, kde se o prestižním titulu dozvěděl.

Podle šéfredaktorky časopisu Nancy Gibsové je nepochybné, že největší vliv měl letos právě "realitní magnát a majitel kasin, z něhož se stala hvězda televizních reality show a provokatér", avšak v pohledu na to, zda je tento vliv pozitivní či negativní, jsou Američané hluboce rozděleni. Trump podle ní zaskočil ty, kteří o jeho úspěchu pochybovali a dokázal převrátit naruby americký politický systém.

Trump není Zeman, neleze čínským komunistům do řiti
Jiří X. Doležal 5. prosince 2016 • 13:58

Trump není Zeman, neleze čínským komunistům do řiti

Mezi skupinu dalších vlivných osobností zařadila redakce vedle Clintonové například tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana či anonymní hackery stojící za velkými mezinárodními kybernetickými útoky.

Loni si Time jako osobnost roku vybral německou kancléřku Angelu Merkelovou. Redakce tak ocenila její roli morální vůdkyně či její vstřícný přístup k uprchlíkům.

Trump rozběsnil Čínu – jako první prezident USA po 37 letech mluvil s vůdkyní Tchaj-wanu
První dámy Ameriky, jak jste je nemohli poznat
Daniel Baret 26. listopadu 2016 • 07:55

První dámy Ameriky, jak jste je nemohli poznat

ČTK


Klíčová slova: USA, Time, osobnost roku, Donald TrumpDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,720
28,580
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější