Konec vstřícné Merkelové, chce zakázat zahalování obličeje v Německu | Reflex.cz
nahoru

Konec vstřícné Merkelové, chce zakázat zahalování obličeje v Německu

info.cz6. prosince 2016 • 13:30
Angela Merkelová
Angela Merkelová
• foto: 
ČTK

Německá kancléřka Angela Merkelová, která měla dosud poměrně vstřícný postoj k přílivu imigrantů do Německa, chce, aby bylo zakázáno „zahalování obličeje, kde jen to je možné“. Podle ní úplné zahalování obličeje nepatří k Německu. Pokud by podobný návrh prošel, muslimské ženy by nemohly v Německu chodit v takzvaném nikábu a v burce.

Německé právo má vždy přednost před rodinným právem nebo šaríou, zdůraznila dnes Merkelová na sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU), které předsedá.

„Tady v Německu platí zákony naší země a to pro všechny bez výjimky," nechala se slyšet Merkelová, která se postupně snaží měnit svou uprchlickou politiku. Všichni lidé, kteří již déle žijí ve spolkové republice nebo do ní teprve nedávno přišli, musí respektovat důstojnost ostatních, rovnoprávnost mužů i žen, svobodu náboženství nebo vyjadřování. „Nechceme žádné paralelní společnosti," podotkla také.

Evropo, a co ty? Vyhrají Hofer, Wilders, Le Penová a opět Zeman? Vydrží Merkelová?

„V komunikaci mezi lidmi, která u nás hraje tak důležitou roli, ukazujeme obličej. Proto je u nás úplné zahalování nepatřičné. Mělo by být zakázané, kde jen to je právně možné. Nepatří k nám," řekla Merkelová za bouřlivého potlesku zhruba tisícovky delegátů v Essenu.

PODROBNOSTI NAJDETE NA WEBU INFO.CZ

V Evropě je stále opuštěnější, ale „máma“ Merkelová jde opět do toho, chce být pořád…
Jak to bylo s „pozváním pro uprchlíky“ Angely Merkelové v oné noci ze 4. na 5. září 2015?

info.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější