nahoru

V Mexiku se v dalších masových hrobech našlo 32 těl a devět hlav

ČTK 25. listopadu 2016 • 11:10
Mexiko dlouhodobě čelí válce drogových kartelů.
Mexiko dlouhodobě čelí válce drogových kartelů.
• foto: 
ČTK

V několika tajných hromadných hrobech na jihu Mexika se našla těla 32 lidí a devět hlav. Oznámily to ve čtvrtek úřady ve státě Guerrero, který léta čelí násilí spojenému s působením konkurenčních drogových kartelů.

Ve státě Guerrero, kde také v roce 2014 zmizelo za dosud ne zcela nevyjasněných okolností 43 studentů, se produkuje marihuana a další drogy pro černý trh ve Spojených státech. Je nejvíc zasažen bojem mezi kartely a korupcí v policii a úřadech. Minulý víkend v tomto státě přišlo o život při různých střetech nejméně 24 lidí.

V srpnu se našel hromadný hrob s ostatky nejméně 60 lidí na východě Mexika ve státě Veracruz. I tento stát, v němž také neustále bojují o nadvládu drogové kartely, patří k nejnebezpečnějším v Mexiku.

Ve středoamerickém převážně chudém Mexiku se pohřešuje víc než 25.000 lidí. Od roku 2006 byly v ilegálních masových hrobech po Mexiku nalezeny stovky mrtvých těl. Od ledna do října letošního roku úřady zaregistrovaly 1832 vražd, přičemž jejich počet bude podle nich ve skutečnosti větší.

ČTK


Klíčová slova: drogy, vraždy, MexikoDiskuse ke článku