Rakouský ministr zahraničí vyzval k zákazu distribuce Koránu od radikálních muslimů | Reflex.cz
nahoru

Rakouský ministr zahraničí vyzval k zákazu distribuce Koránu od radikálních muslimů

Daniel Baret20. listopadu 2016 • 09:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
profimedia.cz

„Výraz politický islám už dál nemůžeme tolerovat a musíme zakázat islámským fundamentalistům, aby distribuovali Korán,“ prohlásil rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz. Reagoval tak na akce německé policie z tohoto týdne, která zasahovala proti islamistům na mnoha místech Německa. Stejní radikálové ale působí i v Rakousku.

Německá policie provedla v úterý ráno razie v deseti spolkových zemích. Cílem protiteroristického zásahu byla organizace radikálních islamistů nazývající se Pravé náboženství. Tito salafisté, kteří vyznávají nejortodoxnější verzi islámu, vyvolali v Německu velké rozepře, když se rozhodli rozdat zdarma 25 miliónů výtisků Koránu. Celou věc přitom platí bohaté muslimské státy z Blízkého východu.

Dívka trpící rakovinou si přála být po smrti zmrazena. Soud jí vyhověl

Ministr vnitra Thomas de Maizière ale zakázal radikální islamistické organizaci Pravé náboženství činnost a zarazil pokračování kampaně s rozdáváním Koránu. Jenže tato skupina je aktivní také v Rakousku. Jak napsal web The Local, upozornil na to v místních médiích i ministr Sebastian Kurz. I zde islamisté rozdávají Korán, přitom vídeňská federální vláda zakázala financování muslimských skupin, mešit a imámů ze zahraničí. Kampaň se tak dá považovat za ilegální. Distribuci Koránu zakázalo salafistickým skupinám i několik měst ve Švýcarsku.

Podle německých tajných služeb působí v zemi kolem 10 tisíc salafistů, velká část z nich jsou už občané Německa. Kolem tisícovky těchto extrémistů je také v Rakousku. Několik desítek těchto radikálů také bojovalo v řadách Islámského státu v Sýrii a Iráku.

Co dělat pokud někdo blízký začne ohrožovat své okolí
Cyril Höschl 18. listopadu 2016 • 14:54

Co dělat pokud někdo blízký začne ohrožovat své okolí

Daniel Baret


Klíčová slova: ISIS, Německo, korán


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější