Italský kněz vyvolal bouři. Řekl, že zemětřesení v zemi jsou trest boží za homosexuální vztahy | Reflex.cz
nahoru

Italský kněz vyvolal bouři. Řekl, že zemětřesení v zemi jsou trest boží za homosexuální vztahy

Daniel Baret6. listopadu 2016 • 16:00
Podle kněze Giovanni Cavalcoliho mohou za zemětřesení „hříchy člověka“.
Podle kněze Giovanni Cavalcoliho mohou za zemětřesení „hříchy člověka“.
• foto: 
Youtube

Italský kněz Giovanni Cavalcoli, který je známý svými konzervativními nekompromisními názory, vyvol v zemi pořádnou bouři, když nedávná ničivá zemětřesení označil za „boží trest“ kvůli tomu, že na Apeninském poloostrově bylo povoleno minulý měsíc registrované partnerství homosexuálních párů.

Cavalcoli útočil na homosexuály i v minulosti, je zásadně proti potratům a jeho kázání často vyvolávají rozepře. Slova o „božím trestu“ za zemětřesení řekl v katolickém Rádiu Maria, které se pak ale od jeho slov distancovalo. Tvrdě tentokráte reagoval i samotný Vatikán. Arcibiskup Angelo Becciu, číslo dvě v mocném vatikánském státním sekretariátu, řekl, že Cavalcoliho slova „urážejí věřící a jsou hanebná pro nevěřící“.

Rekord: Obliba jihokorejské prezidentky klesla k číslu 0, způsobil to skandál s místním…

 Giovanni Cavalcoli se ale odmítl omluvit a dokonce naléhal na jinou křesťanskou rozhlasovou stanici, aby odvysílala jeho slova, že otřesy jsou skutečně způsobené „hříchy člověka“. Itálii zasáhlo 30. října už třetí větší zemětřesení v tomto roce. Celkově letos při nich desítky lidí zemřely, stovky byly zraněny a tisíce rodin přišlo o své domovy. Země jako poslední stát západní Evropy v říjnu uznala registrovaná partnerství homosexuálů. Není to ale poprvé, co výroky některých členů italského duchovenstva budí velké rozpaky i v samotné katolické církvi.

 

Melania Trumpová pracovala v USA načerno, píše AP
Tereza Stonišová 6. listopadu 2016 • 13:44

Melania Trumpová pracovala v USA načerno, píše AP

Minulý měsíc byl odvolán ze své farnosti v Trentu Gino Flaim, který v televizním rozhovoru tvrdil, že „chápe pedofily“, protože „děti samy vyhledávají u druhého člověka náklonnost“. Homosexualitu pak označil za nemoc.

Blíží se superúplněk. Měsíc se přiblíží Zemi nejblíže od roku 1948

Jeden úhel pohledu může zavádět, tvrdí fotograf. Vytvořil unikátní snímky Země

Kanada vyšle zvláštní komando do Nunavutu. Má vyšetřit, odkud přichází podivný zvuk

 

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější