Melania Trumpová pracovala v USA načerno, píše AP | Reflex.cz
nahoru

Melania Trumpová pracovala v USA načerno, píše AP

Tereza Stonišová6. listopadu 2016 • 14:00
Melania Trumpová
Melania Trumpová
• foto: 
Profimedia.cz

Manželka republikánského kandidáta Donalda Trumpa pracovala ve Spojených státech ještě před tím, než tam získala pracovní vízum. Vyplývá to z dokumentů Associated Press, které dnes agentura zveřejnila.

Do Spojených států se Melania Trump přesídlila v roce 1996, kdy měla pouze vízum návštěvníka. Než získala pracovní vízum, pracovala v modelingu či například pro módní časopis. Dnešní zpráva však uvádí, že na rozdíl od toho, co tvrdí oficiální prameny Trumpovy kampaně, se Melania nechala vyplácet ještě v době, kdy byla v USA de facto “pouze” jako turistka.

 

Jeden úhel pohledu může zavádět, tvrdí fotograf. Vytvořil unikátní snímky Země

AP se pokoušela získat vyjádření od advokta Michalea Wilderse, který se ve věcech Trumpové dlouhodobě angažuje. Vyjádření advokát neposkytl, pouze konstatoval, že to, co AP předložila, je v rozporu s dokumenty, které má on sám k dispozici. Což samozřejmě není odpověď na otázku, protože právě kvůli tomuto rozporu se začala AP případem hlouběji zabývat.

 

Kanada vyšle zvláštní komando do Nunavutu. Má vyšetřit, odkud přichází podivný zvuk

V souvislosti s ilegální prací Trumpové v USA je nutné připomenout, že migrace se stala pro Trumpa hlavním populistickým tématem kampaně. Nepřišel s žádným konkrétním plánem, ovšem hesel a prohlášení učinil v tomto smyslu mnoho. Při jedné z debat například řekl na adresu migrantů “Prostě je odstud dostaneme.” Šéfové kampaně zřejmě však těsně před samotnou volbou (ta proběhne 8. listopadu) zjistili, že nenávistný tón nemusí působit na všechny, a tak se smířlivějšími prohlášeními na téma migrace v USA přišla před dvěma dny právě Melania Trump, která se poprvé aktivně zapojila do manželovy kampaně čistě politickým prohlášením.

Blíží se superúplněk. Měsíc se přiblíží Zemi nejblíže od roku 1948
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější