nahoru

Celovečerní dokument zmapuje rok v životě českých YouTuberů

ČTK4. října 2016 • 11:19
Celovečerní dokument zmapuje rok v životě českých YouTuberů
foto: Misha

Celovečerní dokument zmapuje život několika známých českých YouTuberů během jednoho roku. Natáčení filmu Nejsledovanější začalo letos v dubnu a potrvá do dubna 2017. Promítat se má příští rok v září. Dokument bude režírovat Jiří Sádek. Uvedli to aktéři filmu na tiskové konferenci.

Film má pokrýt co nejširší spektrum lidí, kteří se tvorbou na největší světový video server YouTube zabývají. Zachycuje každodenní život YouTuberů Pedra, Kovyho, Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl nebo sesterské dvojice A cup of style. Aktéry představí v soukromí a v situacích jinak, než jak vystupují na svých video kanálech na YouTube.

"Do projektu jsem se pustili před šesti měsíci. Zdálo se nám, že je ve společnosti zmatek ohledně YouTuberů mezi dospělými a rodiči a tak chceme osvětlit, jak to s nimi ve skutečnosti je," uvedl Sádek.

Čeští youtubeři: Jak a kolik si vydělávají a o co těm dětmi zbožňovaným teenagerům jde

Průměrná měsíční návštěvnost YouTube v cílové skupině 15 až 69 let se pohybuje mezi čtyřmi a pěti miliony Čechů, což je více než polovina populace. Ve věkové skupině 15 až 24 let na YouTube chodí přes tři čtvrtiny lidí.

Zaměstnání: Youtuber! Batoh na kolejích a petarda v autobuse aneb Průšviháři z TVTwixx
Co dělají youtubeři? Nenávidí kuřáky, hrají Dooma a „serou na celý svět“ (aspoň…
„Chcete-li chápat své děti, musíte znát jejich idoly.“ Quido MC zvedá palec pro novou …

ČTK


Klíčová slova: YouTube, youtubeři, dokument, filmyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,600
22,520
29,900
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější