Diktátor Mugabe dal zatknout všechny olympioniky: „Jsou to krysy, které nepřivezly medaile“ | Reflex.cz
nahoru

Diktátor Mugabe dal zatknout všechny olympioniky: „Jsou to krysy, které nepřivezly medaile“

Leila Chadalíková29. srpna 2016 • 14:55
Robert Mugabe vede Zimbabwe již 36 let
Robert Mugabe vede Zimbabwe již 36 let
• foto: 
Reuters

Zimbabwský prezident nechal podle International Business Times zavřít 27 z 31 olympioniků. Čtyři zbývající sportovci (plavci) se do Zimbabwe nevrátili. 

Diktátor, jenž stojí za pozemkovými reformami z roku 2000, kdy vzal půdu farmářům a dal ji svým příznivcům, opět potvrdil svoji pověst. Robert Mugabe vládne přísnou diktátorskou rukou africkému Zimbabwe. Zemi, která trpí nedostatkem všeho a pod hranicí chudoby zde žije 68 % obyvatelstva. Není proto až tak překvapivé, že místní vrcholoví sportovci nebyli na olympiádu připraveni tak jako jejich soupeři.

S tím se však Mugabe odmítl smířit a dal reprezentanty své země zatknout. Ani jeden z nich na letošních olympijských hrách v Riu nezískal medaili.

Olympijský tým Velké Británie se svými 900 identickými taškami na letišti baví svět

„Plýtváme penězi naší země na tyto krysy, kterým říkáme sportovci. Když nejste připraveni obětovat sami sebe k získání alespoň bramborové medaile, tak jako to dokázali u našich sousedů v Botswaně, tak proč mařit naše společné peníze,“ uvedl Mugabe.

Zimbabwští sportovci nejsou však jediní olympionici, kteří si ve své zemi procházejí něčím pro vyspělý svět naprosto nepochopitelným. Severokorejský diktátor Kim Čŏng-un poslal pro změnu celou reprezentaci do uhelných dolů na nucené práce, jelikož se jí nepodařilo splnit předem stanovený medailový plán. 

Sněz Rio: Sportovcům museli omezit fast food zdarma

BOPE: Drsná jednotka, kterou nezajímají pravidla a chrání olympioniky v Riu

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější