Belgičan vymyslel hru, která místo Pokémonů loví knihy. Novinka v zemi slaví úspěch | Reflex.cz
nahoru

Belgičan vymyslel hru, která místo Pokémonů loví knihy. Novinka v zemi slaví úspěch

Tereza Stonišová27. srpna 2016 • 17:00
Kniha
Kniha
• foto: 
Profimedia.cz

Inspirován úspěchem hry Pokémon GO, vytvořil belgický ředitel základní školy online hru, která nutí děti lovit místo japonských příšerek knihy. Běhěm jediného týdne oslovila tato novinka tisíce mladých hráčů. O nápadu belgického pedagoga včera informovala agentura Reuters.

Na rozdíl od Pokémon Go, kterou hrají hráči pomocí chytrých telefonů a GPS, k hraní hry “Chasseurs de livres” neboli “Lovci knih” postačí mít účet na sociální síti Facebook. Tam pak postačí najít skupinu belgického názvu, a můžete hrát.

Princip je jednoduchý: do skupiny hráči přidávají fotografie míst, jakýchsi nápověd, kam ukryli knihu. Většinou se jedná o knihy, které již hráči přečetli, a chtějí je poslat dále do oběhu, aby si je přečetli další čteníchtiví majitelé. Během jediného týdne získala hra sociální síti Facebook více než 43 tisíc hráčů. Zatím se hra rozšířila pouze na území Belgie, je však otázkou času, kdy někdo s obdobným nápadem přijde i v ostatních zemích.

Tereza Stonišová


Klíčová slova: Pokémon, pokémon go, knihy, Belgie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější