nahoru

Belgičan vymyslel hru, která místo Pokémonů loví knihy. Novinka v zemi slaví úspěch

Tereza Stonišová 27. srpna 2016 • 17:00
Kniha
Kniha
• foto: 
Profimedia.cz

Inspirován úspěchem hry Pokémon GO, vytvořil belgický ředitel základní školy online hru, která nutí děti lovit místo japonských příšerek knihy. Běhěm jediného týdne oslovila tato novinka tisíce mladých hráčů. O nápadu belgického pedagoga včera informovala agentura Reuters.

Na rozdíl od Pokémon Go, kterou hrají hráči pomocí chytrých telefonů a GPS, k hraní hry “Chasseurs de livres” neboli “Lovci knih” postačí mít účet na sociální síti Facebook. Tam pak postačí najít skupinu belgického názvu, a můžete hrát.

Princip je jednoduchý: do skupiny hráči přidávají fotografie míst, jakýchsi nápověd, kam ukryli knihu. Většinou se jedná o knihy, které již hráči přečetli, a chtějí je poslat dále do oběhu, aby si je přečetli další čteníchtiví majitelé. Během jediného týdne získala hra sociální síti Facebook více než 43 tisíc hráčů. Zatím se hra rozšířila pouze na území Belgie, je však otázkou času, kdy někdo s obdobným nápadem přijde i v ostatních zemích.

Tereza Stonišová


Klíčová slova: knihy, belgie, Pokémon, pokémon goDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.