Merkel und islam raus! Před Úřadem vlády demonstrovali lidé proti německé kancléřce | Reflex.cz
nahoru

Merkel und islam raus! Před Úřadem vlády demonstrovali lidé proti německé kancléřce

ČTK25. srpna 2016 • 16:30
Merkel und islam raus! Před Úřadem vlády demonstrovali lidé proti německé kancléřce
foto: Ondřej Szollosz

Poblíž Úřadu vlády, kde jedná německá kancléřka Angela Merkelová s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), se odpoledne sešlo několik desítek odpůrců političky. Přinesli si transparenty s přeškrtnutými vlajkami Evropské unie, pískají a skandují "Merkel muss weg" (Merkelová musí pryč). Dorazilo i několik příznivců političky, oba tábory na sebe slovně útočily.

Ulici před Strakovou akademií policie uzavřela jak pro motoristy, tak pro chodce, takže přímo k Úřadu vlády demonstranti neprojdou. Kancléřka přijela do sídla vlády zadním vchodem, a do blízkosti protestujících se tak nedostala. Demonstranty rozděluje především pohled na názory političky v otázce migrace.

Merkelová u Sobotky: Nechtěný repelent na české voliče
Lumír Aschenbrenner 25. srpna 2016 • 10:20

Merkelová u Sobotky: Nechtěný repelent na české voliče

Odpůrci Merkelové třímají transparenty v češtině, němčině či angličtině. Jsou na nich nápisy "To není xenofobie. Islám do Evropy nepatří" či "Merkel und Islam raus" (Pryč s Merkelovou a islámem). Jiné cedule hlásají, že Merkelová zabíjí Evropu, nebo přirovnávají návštěvu političky v Praze s působením zastupujících říšských protektorů Konstantina von Neuratha a Reinharda Heydricha. Demonstranti provolávali hesla i proti Sobotkovi, křičeli například "Bohouše do koše".

Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit). Sněmovní Úsvit s Blokem proti islamizaci dopoledne předali Sobotkovi petici proti migračním kvótám.

„Obyčejní“ Němci mají strach. S Otou Filipem o Angele Merkelové a uprchlících
A co teď, paní Merkelová? Chybné kroky německé kancléřky rozložily a zradikalizovaly …

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější