nahoru

Italský kuchař nakrmil hladové z Ria. Jídlem, které zbylo po sportovcích

Tereza Stonišová13. srpna 2016 • 18:00
Jin a jang
Jin a jang
• foto: 
Profimedia.cz

K odvážnému a chvályhodnému činu se v olympijské vesnici v Riu de Janieru uchýlil italský kuchař Massimo Bottura. Rozhodl se totiž, že z přebytečného jídla, které zbylo po sportovcích v olympijské vesnici, nakrmí místní chudé. Jeho nápad nyní sklízí pozitivní ohlasy.

Chudoba a nedostatek kvalitního jídla trápí Rio de Janeiro již desítky let. Kromě chudinských přilehlých čtvrtí u brazilské metropole je ve městě k vidění mnoho nemajetných, kteří si nemohou dovolit ani minimální přísun potravy denně. To se týká dospělých, ale také jejich dětí.

Kauza zelených bazénů v Riu má pokračování. Oba jsou nyní uzavřené, podle sportovců…

O tomto problému ví i olympijští kuchaři, jejichž tým se v čele s Italem Massimem rozhodl konat. Nejprve vybrali jídlo, o němž bylo jasné, že by jinak skončilo v koši. Nevyhovovalo různým způsobem regulím - blížilo se datum spotřeby, tvar či vrůst byl nevyhovující, atd. Z takových potravin pak začali vytvářet jídla, která posléze rozdávali nejchudším obyvytelům Ria de Janiera.

Muž z Ria: Moje první zika. Už je to tady!
Milan Tesař 12. srpna 2016 • 16:08

Muž z Ria: Moje první zika. Už je to tady!

Celkem podle údajů agentury Reuters vyrobili na 5 tisíc porcí. Pod názvem Gastromotiva bude projekt pokračovat po celou dobu konání olympijských her.

Tereza Stonišová
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,810
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější