nahoru

Mnichovský vrah zřejmě zabíjel zbraní z ČR nebo Slovenska

ČTK24. července 2016 • 16:00
Mnichovský vrah zřejmě zabíjel zbraní z ČR nebo Slovenska
foto: čtk

Osmnáctiletý muž, který v pátek v obchodním centru Olympia v Mnichově zabil osm lidí a dalších 35 zranil, si zbraň zřejmě pořídil přes internet od českého, nebo slovenského výrobce. Informaci uvedla před několika minutami německá policie. 

Podle dosavadního vyšetřování útočník strávil plánováním útoku více než rok a zbraň si koupil nelegálně na internetu. Zopakoval, že se stále neobjevily důkazy, že útok byl politicky motivovaný.

 

Bavorský vyšetřovatel Robert Heimberger dodal, že osmnáctiletý pachatel, označovaný jako David S., podle důkazů nalezených u něj doma navštívil místo v německém městě Winnenden, kde v roce 2009 při střelbě ve škole přišlo o život 15 lidí, a pořídil si tam fotografie. Intenzivně také hrál násilné videohry, jako je například Counter Strike.

Vyšetřovatelé také potvrdili, že mladík se léčil s psychickými problémy. U něj doma se našly zdravotní záznamy, které ukazují, že trpěl úzkostmi a depresemi a že byl v ústavní a v ambulantní léčbě. Našly se také léky.

 

Útočník německo-íránského původu v pátek večer zastřelil v mnichovském nákupním centru devět lidí, z nich sedm nebylo německého původu. Až na jednu oběť, které bylo 45 let, byli všichni ve věku 15 až 20 let. Počet zraněných se zvýšil na 35, z nichž tři jsou stále v kritickém stavu. Na místě padlo téměř 60 výstřelů.

ČTK
Diskuse ke článku