nahoru

Humorem proti hlouposti: Kolem hvězdy Donalda Trumpa vyrostla miniaturní zeď

Tereza Stonišová22. července 2016 • 09:00
Humorem proti hlouposti: Kolem hvězdy Donalda Trumpa vyrostla miniaturní zeď
foto: EPA/ČTK

 

Umělec, který si říká “Plastic Jesus” neboli Plastový Ježíš, obehnal hvězdu Donalda Trumpa na Chodníku slávy minuaturní zdí. Symbolika této malé performance tkví v Trumpových prohlášeních ohledně plotu, který by republikánský prezidentský kandidát rád viděl po celé hranici s Mexikem.

Kuriózní informaci přinesla včera britská BBC. Ta uvedla, že miniaturní zeď na místo upevnil umělec, který se tímto chtěl ohradit proti Trumpovým výrokům, které již v loňském roce prohlašoval během svých meetingů. Zeď je podle Trumpa jediná možnost, jak zastavit bezprecedentní migranty do Spojených států.

 

Velká fotogalerie: Kdo jsou a co dělají děti Donalda Trumpa
Leila Chadalíková 20. července 2016 • 14:14

Velká fotogalerie: Kdo jsou a co dělají děti Donalda Trumpa

Zeď vzbudila ihned zájem veřejnosti. Slavný losangeleský Hollywood Boulevard se celkem rychle zaplnila lidmi, kteří si zeď se zájmem prohlíželi. Byť se kolemjdoucí většinou s pochopením smáli, BBC uvedla, že byli i tací, kdo s umělcovou instalací vyjádřili nesouhlas. “Trumpovo prezidentsví je přesně to, co potřebujeme,” citovala jednoho z kolemjdoucích, jemuž se Trumpovy názory na migraci zdají být v pořádku. “Chtěl jsem vytvořit kousek, který by vzbuzoval zájem o Trumpovu politiku,” uvedl Plastic Jesus s tím, že spíše než nesouhlas s Trumpovými názory si přál vzbudit diskusi.

Donald Trump získal svou hvězdu slávy v roce 2007. Je v pořadí 2327. hvězdou, která na Hollywood Boulevardu leží - první hvězdu získala v roce 1960 filmová herečka Joanne Woodwardová.

 

 

 

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,020
22,760
29,220
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější