nahoru

Film „Já, Olga Hepnarová“, ve kterém se vraždí pomocí náklaďáku, odpuzuje po Nice Francouze

Daniel Baret 18. července 2016 • 12:30
Olga Hepnarová
Olga Hepnarová
• foto: 
Facebook

Některé náhody mohou být velmi nepříjemné. Ve Francii se začal 6. července promítat pod názvem Moi, Olga film natočený podle příběhu české masové vražedkyně Olgy Hepnarové, která v roce 1973 úmyslně zabila v Praze ve vypůjčeném náklaďáku 8 lidí na tramvajové zastávce. Dílo má i francouzskou produkci, proto se v zemi galského kohouta objevilo. Jenže po teroristickém útoku z minulého čtvrtka, kdy Tunisan Mohamed Lahouaiej-Bouhlel zavraždil pomocí kamionu v Nice 84 lidí, film Francouze odpuzuje.

Na podobnost dvou masových vražd v Praze a Nice upozornily kvůli filmu Já, Olga Hepnarová (pod tímto názvem běžel v českých kinech) v minulých dnech i noviny Le Figaro.

Distribuční společnost StudioCanal zase požádala všechna francouzská kina, aby okamžitě stáhly z promítání film Den Bastily, který se objevil na veřejnosti minulé týden a pojednává o teroristickém útoku ve Francii. Jeho promítání je teď považováno za nevhodné a nevkusné i vzhledem k pozůstalým po obětech atentátu v Nice.

 

Film Den Bastily měl přitom velkou reklamní kampaň a vznikl ve francouzsko-americko-britské produkci. Hlavní postavu hraje britský herec a hudebník Idris Elba. Film, který režíroval James Watkins, šel původně do 237 francouzských kin.

„Některé aspekty filmu nejsou v současnosti v souladu s náladou našeho národa, proto žádáme o jeho stažení z kin,“ řekl mluvčí distribuční firmy StudioCanal. Předtím už byl ale promítán v Německu, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu.

 

S krutou realitou se „střetl“ nedávno i film Made in France, který pojednává o přípravě islamistické skupiny na teroristický útok v Paříži. Jeho premiéra byla odložena kvůli skutečným útokům ve francouzské metropoli loni

Daniel Baret


Klíčová slova: teror v Nice, Nice, filmy, HepnarováDiskuse ke článku