Odboráři chtějí zvýšit minimální mzdu na 11 500 korun | Reflex.cz
nahoru

Odboráři chtějí zvýšit minimální mzdu na 11 500 korun

ČTK18. července 2016 • 11:03
Odboráři budou požadovat, aby vláda od příštího roku zvýšila minimální mzdu na 11 500 korun. Na snímku odborářský předák Josef Středula.
Odboráři budou požadovat, aby vláda od příštího roku zvýšila minimální mzdu na 11 500 korun. Na snímku odborářský předák Josef Středula.
• foto: 
ČTK

Odboráři budou požadovat, aby vláda od příštího roku zvýšila minimální mzdu na 11 500 korun. Po dnešním setkání ekonomických ministrů se sociálními partnery to prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. O návrhu bude podle něj jednat tripartita 25. července. Od ledna je minimální mzda 9900 korun.

Středula upozornil, že na Slovensku souhlasili zaměstnavatelé s nárůstem minimální mzdy v přepočtu na zhruba 11 600 korun. Podle šéfa odborů je potřebné, aby se minimální mzda dostala na úroveň 40 procent průměrné mzdy. "Jednání tripartity 25. července bude hodně veselé. Obávám se, že to ovšem nedopadne," uvedl.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) již dříve oznámil, že ministerstvo práce připravuje návrh zvýšení minimální mzdy na 11 000 korun. Proti takovému zvýšení minimální mzdy je ovšem Svaz průmyslu a dopravy. Podle zaměstnavatelů je reálné zvýšení minimální mzdy o 600 nebo 700 korun.

Omluvte se za urážky homosexuálů, vyzval premiér Sobotku poslankyni Nytrovou

Ekonomičtí ministři dále jednali o plnění Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti za druhé čtvrtletí roku 2016, o dohodě s Evropskou komisí na postupu u prioritních dopravních staveb se starým stanoviskem EIA nebo kompenzacích pro horníky v souvislosti s útlumem těžby.

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější