Cameron ve středu opustí premiérský úřad, nahradí jej Mayová | Reflex.cz
nahoru

Cameron ve středu opustí premiérský úřad, nahradí jej Mayová

ČTK11. července 2016 • 17:30
Premiér David Cameron svůj úřad opustí již tuto středu.
Premiér David Cameron svůj úřad opustí již tuto středu.
• foto: 
ČTK

Britský premiér David Cameron ve středu odstoupí a uvolněné funkce se ujme nynější ministryně vnitra Theresa Mayová. Dnes to podle agentury Reuters oznámil Cameron s tím, že Mayová má jeho plnou podporu.

Výběr nové britské premiérky nabral nečekaný spád poté, co druhá uchazečka a současná náměstkyně ministryně energetiky Andrea Leadsomová překvapivě svou kandidaturu stáhla. Mayová se stane po Margaret Thatcherové (vládla 1979-90) druhou ženou v čele britské vlády.

Zrození nové Británie! Zemětřesení! Britské noviny hodnotí výsledky referenda

Theresa Mayová je více než schopná, aby zemi poskytla potřebné silné vedení," prohlásil Cameron před premiérským sídlem v Downing Street číslo deset. Řekl také, že ho těší, že premiérský úřad po něm převezme právě Mayová.

Ve středu se ještě naposledy Cameron zúčastní v Dolní sněmovně interpelací, během které bude odpovídat na dotazy zákonodárců. "Poté očekávám, že odjedu do (Buckinghamského) paláce," řekl Cameron. V Buckinghamském paláci oficiálně předá královně Alžbětě II. svou rezignaci. Do středečního večera tak bude mít Spojené království premiérku, dodal Cameron.

Petr Mach: Odchod Británie ukáže, že se dá existovat vedle EU
Bohumil Pečinka 24. června 2016 • 16:54

Petr Mach: Odchod Británie ukáže, že se dá existovat vedle EU

David Cameron ohlásil svůj záměr rezignovat krátce po vyhlášení výsledků referenda o vystoupení země z Evropské unie. Ačkoliv referendum sám vypsal, plně se stavěl za setrvání Velké Británie v EU.

ČTK


Klíčová slova: Velká Británie, cameron, brexit, volbyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější