Nižší daně, anglické školy: Paříž chce s brexitem přetáhnout firmy z Londýna | Reflex.cz
nahoru

Nižší daně, anglické školy: Paříž chce s brexitem přetáhnout firmy z Londýna

ČTK6. července 2016 • 16:44
Eiffelova věž v Paříži
Eiffelova věž v Paříži
• foto: 
Wikimedia Commons, Jorge Láscar

Francie usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům, kteří do Francie přijdou ze zahraničí, nabídne nejpříznivější daňové podmínky v Evropě. Opatření, která dnes oznámil premiér Manuel Valls, mají zvýšit atraktivitu Paříže a po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii mají přilákat finanční místa z Londýna, napsaly agentury AFP a Reuters.

Britské referendum "vyvolalo vlnu šoku pro evropské občany všeobecně, ale také mnohem konkrétněji pro mnoho firem sídlících ve Spojeném království", uvedl podle AFP Valls v projevu adresovaném představitelům finančního sektoru v Paříži. "V tomto novém prostředí, které se rýsuje, chceme atraktivní Francii," prohlásil na konferenci věnované podpoře Paříže coby finančního centra.

Pro zahraniční firmy, které budou chtít podnikat ve Francii, vláda zřídí kontaktní místo, kde budou moci vyřídit administrativu. Ve školách vznikne tolik tříd s výukou v cizích jazycích, kolik bude třeba, aby děti zahraničních zaměstnanců "mohli sledovat vyučování v rodném jazyce", řekl premiér. A pokud jde o daňové úlevy pro zahraniční pracovníky ve Francii, ti je budou moci uplatňovat prvních osm let pobytu ve Francii místo současných pěti.

Valls také potvrdil snížení podnikové daně, jejíž sazba postupně klesne na 28 procent ze současných 33 procent, napsala AFP.

Britský ministr financí George Osborne dal po šokujícím výsledku červnového britského referenda na srozuměnou, že má v plánu snížit britskou firemní daň na méně než 15 procent. Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes prohlásil, že Berlín si nepřeje soutěž ve snižování daní v Evropě.

Evropa má 10 daleko větších problémů, než je Brexit. Nikdo je ale pořádně neřeší
Nelíbejte “brexitové” voliče. Britové vymysleli geniální aplikaci
Brusel rozumuje o „demokracii“. Hlasování o Brexitu má jen poradní váhu

ČTK


Klíčová slova: ekonomika, brexit, Francie, británieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,330
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější