Syrská armáda se probojovala do Rakká, hlavního “doupěte” IS | Reflex.cz
nahoru

Syrská armáda se probojovala do Rakká, hlavního “doupěte” IS

Tereza Stonišová4. června 2016 • 12:54
Rakka pod terorem IS.
Rakka pod terorem IS.
• foto: 
Expressen/repro YouTube

Hlavní sídlo takzvaných bojovníků Islámského státu (ISIS), syrské město Rakká, které má Islámský stát prozatím plně pod kontrolou. Uvedl to dnes server věnovaný syrské problematice syriadeeply.com.

Server také uvádí, že po téměř dvou letech je to vůbec poprvé, kdy se vládním armádním jednotkám podařilo do islamisty ovládané provincie probojovat.

Německo vybuduje leteckou základnu v Turecku, bude bojovat s ISIS

Server BBC již včera uvedl, že ruské jednotky bojují nedaleko Rakká - nabízí se tak opět otevřít otázku ruského stahování ze Sýrie, a také uzavřeného příměří. Britský deník Independent totiž uvedl, že Rusko bylo ze strany USA obviněno, že v místech vůbec nebojuje proti příslušníkům Islámského státu, nýbrž proti protivládním skupinám, které nesouhlasí s politikou Bašára Asada, jemuž naopak Rusové ukazují svou podporu.

Bono navrhuje bojovat proti ISIS smíchem. A myslí to vážně

Během operace syrské armády údajně zahynulo na 26 členů Islámského státu. Cílem vládních vojsk je podle dostupných zdrojů Rakká zcela osvobodit od islamistů, současná operace tak byla zřejmě teprve první bitvou z řady následujících. Rakká se stala de facto hlavním městem takzvaného Islámského státu. Předpokládá se, že osvobození města se budou účastnit také ruské jednotky.

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější