nahoru

Prudký boční vítr a déšť dává zabrat pilotům na pražském letišti. Silné bouřky budou pokračovat!

LeT 2. června 2016 • 15:38
Prudký boční vítr a déšť dává zabrat pilotům na pražském letišti. Silné bouřky budou pokračovat!
foto: reprofoto Slow TV

Už týden sužují většinu území silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a na některých místech republiky hrozí i povodně. ČHMÚ vydal další varování před bouřkami na dnešní den, tedy čtvrtek 2.6.

Počasí však nedělá ani zdaleka vrásky pouze obyvatelům záplavových oblastí. Těžké chvíle zažívají také piloti na pražském letišti, kteří se potýkají při přistávání se zhoršenými povětrnostními podmínkami.

Ukázkový případ se stal v úterý, 31. 5. 2016 na Letišti Václava Havla, kde přistávala pravidelná linka KLM v prudkém bočním větru a dešti. Nebylo zbytí a kapitán se musel uchýlit k manévru, jenž mají všichni piloti dobře nacvičený z leteckých simulátorů. Pro laika to však chvíli vypadalo, že letoun přistává mimo dráhu, jelikož příď musela být vzhledem k větru stočena nalevo. Celý manévr dopadlo dobře a letadlo bezpečně přistálo na zemi.

Na deset nejděsivějších přistání v prudkém větru zachyceným na kameru se můžete podívat na videu. 

 

Video se připravuje ...
Přistání za prudkého deště není nic jednoduchého. VIDEO youtube.com

LeT
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.