Šéf Exim tours: Zájezdy se propadnou o pětinu, last minute nebudou. Kvůli džihádu i uprchlíkům | Reflex.cz
nahoru

Šéf Exim tours: Zájezdy se propadnou o pětinu, last minute nebudou. Kvůli džihádu i uprchlíkům

ČTK17. května 2016 • 10:40
Uprchlická krize i bezpečnostní situace zneklidňují turisty.
Uprchlická krize i bezpečnostní situace zneklidňují turisty.
• foto: 
pixabay

Trh se zájezdy se letos v Česku kvůli dopadům uprchlické krize a obavám lidí z cest do některých zemí propadne o 20 procent. Pokles vyplývá i z kapacit nasmlouvaných charterových letů na léto. Letošní letní sezóna bude první, která bude bez "last minute" zájezdů. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel největší tuzemské cestovní kanceláře Exim tours Ferid Nasr.

"Trh půjde dolů, můj odhad je minimálně o 20 procent meziročně," uvedl Nasr.

Cestovní kancelář omezila na léto nabídku dovolených do Turecka, Tuniska, Egypta a části řeckých ostrovů o 50 procent. Řada evropských destinací jako Španělsko, zejména Mallorka, Itálie a Bulharsko přitom hlásí již nyní až 80 procentní vyprodanost hotelových kapacit na hlavní sezónu. Loni to bylo v tuto část roku 40 procent.

Násilnické sochy v akci. Umění vs turisti 10:3
Mav 2. května 2016 • 15:09

Násilnické sochy v akci. Umění vs turisti 10:3

"Sezóna bude letos bez last minute zájezdů. Ani zájezdy 'na poslední chvíli' do Turecka či Tuniska nebudou, protože jsme omezeni kapacitou," dodal Nasr. Češi přitom podle něj v letošním roce s koupí zájezdů vyčkávají právě až na léto.

Exim tours letos výrazně navýšila nabídku leteckých zájezdů do Itálie a Španělska. Desetkrát se zvýšila nabídka zájezdů vlastní dopravou do Rakouska, Itálie, Maďarska a Slovenska. "Máme obrovský nárůst poptávky u zájezdů autem. Pro nás ani pro klienta to ale není satisfakce," dodal ředitel. Podle Nasra je u tohoto typu zájezdů přidaná hodnota CK, a tím i marže minimální. Také u klientů, kteří často již nemají jinou možnost jak se dostat na dovolenou, je spokojenost s touto dovolenou nižší.

Manažer české AirBnb: Turisty nekrademe, vytváříme vlastní. Pronajměte i vy svůj gauč

Letecká společnost Travel Service letos rozšíří flotilu o zapůjčený dálkový letoun Airbus A330 s kapacitou téměř 350 míst. Ten bude od října nasazen na lince do Dubaje. CK sice jednala s aerolinkami o možném využití tohoto letounu na jiných trasách, podle Nasra ale tuzemský trh není schopný takto velké letadlo, na linkách např. do Karibiku, uživit.

Tuzemské cestovní kanceláře prodají ročně zájezdy v hodnotě zhruba 20 miliard Kč.

Rádi cestujete? Nejlepší letiště je v Singapuru, třetí v Mnichově. Praha se udržela v…

ČTK


Klíčová slova: turisti, cestováníDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,390
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější